Spānija vakar ar sajūsmu atzīmēja karaļa Felipes IV un princeses Letīcijas vecākās meitas, kroņprinceses Leonoras 18. dzimšanas dienu.

Reklāma

Astūrijas Leonoras pilngadību iezīmēja viņas svinīgā uzstāšanās parlamentā, kur princese zvērēja uzticību Spānijas konstitūcijai, tādējādi gūstot juridiskas tiesības būt par sava tēva pēcteci tronī un automātiski kļūt par valsts galvu situācijās, kad karalis atrodas prombūtnē. Zvēresta brīdi tiešraidē demonstrēja TV.

Pilsoņi to varēja vērot arī Madridē izliktos ekrānos. Leonora šobrīd mācās militārajā augstskolā Saragosā, kam turpmākajos gados sekos vēl vairāki apmācības gadi jūras kara flotes un aviācijas karaskolās, jo Spānijas monarhs reizē ir valsts bruņoto spēku virspavēlnieks. Spānijas mediji runā par "leonoreiforiju" un "jaukāko princesi Eiropā". Meitene tiek uzskatīta par spāņu karaļnama uzlecošo zvaigzni, kas atjaunos vēsturiskās institūcijas popularitāti. Savulaik to iedragāja vairāki skandāli saistībā ar iepriekšējo karali Huanu Karlosu, cita starpā ziloņu medības Botsvānā laikā, kad valsts cieta no ekonomiskās krīzes. 2014. gadā Huans Karloss bija spiests atkāpties par labu dēlam Felipem.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.