Krievijas prezidents Vladimirs Putins cenšas izmantot Izraēlas un "Hamās" karu, lai mazinātu Rietumu atbalstu Ukrainai, otrdien atzinis ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens.

"Putins lielā mērā cenšas gūt labumu no "Hamās" uzbrukuma Izraēlai cerībā, kas tas novērsīs mūsu uzmanību un ka tā rezultātā Savienotās Valstis atvilks resursus" no Ukrainas, Blinkens norādīja ASV Senāta sanāksmē par papildu nacionālās drošības finansējumu.

Putins gūs panākumus centienos sagrābt Ukrainas teritoriju, ja ASV izbeigs atbalstu Ukrainai, sanāksmē savukārt brīdināja ASV aizsardzības ministrs Loids Ostins.

"Es varu jums garantēt, ka bez mūsu atbalsta Putinam būs panākumi,"

uzsvēra ministrs.

"Ja mēs tagad atņemsim viņiem atbalstu, Putins vienīgi kļūs spēcīgāks, un viņam būs panākumi, darot to, ko viņš grib darīt - iegūt kaimiņvalsts suverēno teritoriju," piebilda Ostins.

Ja tiks izbeigts ASV atbalsts, citas valstis var sekot šim paraugam, brīdināja arī Blinkens.

"Vēstījums, ko mēs būsim nosūtījuši visām šim valstīm, būs - Savienotās valstis pamet kuģi. Nu, arī mēs varētu tā darīt," norādīja valsts sekretārs.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.