Ziemeļkorejas līderis Kims Čenuns par savu pēcteci varētu izraudzīties savu meitu, pieaugot spekulācijām par Kima pēctecības plāniem, pirmdien paziņoja Dienvidkorejas Atkalapvienošanas ministrija.

Phenjanas valsts plašsaziņas līdzekļi sestdien, raksturojot Kima pusaugu meitu, izmantoja korejiešu valodas vārdu "hyangdo", ko varētu tulkot kā "lieliska padomdevēja" un kas ierasti tiek izmantots līderu un viņu pēcteču raksturošanai. Analītiķi norādīja, ka tā ir pirmā reize, kad tā tiek raksturota Kima meita, kuras vārds Ziemeļkorejas oficiālajos medijos nekad nav minēts, bet kuru Dienvidkorejas izlūkdienesti identificējuši kā Džue. 

Meita nereti ir pavadījusi Kimu dažādos publiskos pasākumos. Pirmo reizi Ziemeļkorejas valsts medijos viņa tika pieminēta 2022. gadā, kad pavadīja tēvu starpkontinentālas ballistiskās raķetes palaišanas pasākumā. Kopš tā laika Ziemeļkorejas valsts plašsaziņas līdzekļos viņa ir dēvēta kā "Korejas rīta zvaigzne" un "mīlētais bērns". Viņa pavadījusi Kimu gan uz militārām mācībām, gan ieroču rūpnīcām un jaunu vistu fermu.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.