Bailes apturēt Krieviju ir aicinājums Maskavai rīkoties mūsu valstīs, pirmdien paziņoja Lietuvas ārlietu ministrs Gabrieļus Landsberģis.

Reklāma

"Es domāju, ka šobrīd lielākā problēma no gandrīz visiem jautājumiem, ko mēs risinām, ir mūsu bailes. Ka mēs baidāmies no tā, ko Krievija varētu domāt, kā Krievija varētu reaģēt, kā Krievija varētu rīkoties, un šobrīd mūsu bailes izskatās kā aicinājums - ne tikai aicinājums vēl nežēlīgāk rīkoties Ukrainā, veicot šaušalīgus uzbrukumus civilajiem objektiem, sagraujot lielveikalus, nogalinot bērnus, sievietes un nevainīgus cilvēkus, bet arī aicinājums rīkoties mūsu valstīs, un mēs runājam par hibrīdaktivitāti Baltijas reģionā, Polijā un citās valstīs," Landsberģis teica žurnālistiem Briselē, kurš viņš piedalās Eiropas Savienības valstu ārlietu ministru sanāksmē.

"Krievija ir gatava organizēt sabotāžas aktus vai pat teroraktus NATO valstīs,"

sacīja Lietuvas ārlietu ministrs.

Landsberģis teica, ka Krievijas rīcība, iespējams, ir sekas tās aprēķinam, ka "mēs negrasāmies stingri reaģēt".

Atbilstoša reakcija būtu ļaut Ukrainai izmantot rietumvalstu piegādātos ieročus pēc saviem ieskatiem, uzsvēra Landsberģis.

Lietuvas robežsargi nav atklājuši mēģinājumus nelikumīgi iekļūt valstī no Baltkrievijas

Lietuvas robežsargi aizvadītajā diennaktī nav atklājuši nevienu gadījumu, kad migranti būtu nelikumīgi mēģinājuši iekļūt Lietuvā no Baltkrievijas, pirmdien paziņojis Lietuvas Valsts robežsardzes dienests.

Šogad uz Baltkrievijas robežas novērsti kopumā 217 mēģinājumi nelikumīgi iekļūt Lietuvā.

No 2021. gada gada 3. augusta, kad saskaņā ar iekšlietu ministres Agnes Bilotaites rīkojumu robežsargi sāka nelegālos imigrantus piespiest doties atpakaļ, neatļautās vietās šķērsot robežu liegts kopumā vairāk nekā 22 000 reižu. No 2021. gada sākuma līdz šim rīkojumam Lietuvā tika aizturēti apmēram 4200 nelegālie migranti, savukārt 2022. gadā kopumā robežsargi iekļūšanu Lietuvā nelegālajiem migrantiem liedza vairāk nekā 11 200 reižu. 2023. gadā tas notika 2643 reizes.

Lietuvas amatpersonas norāda, ka Baltkrievijas režīms apzināti veicina migrantu plūsmu pāri abu valstu robežai, jo Lietuva atbalsta Baltkrievijas demokrātisko opozīciju.

Aptauja

Par kādu saturu LASI.LV būtu gatavs maksāt?

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.