Internetā tiek izplatīts ar mākslīgā intelekta palīdzību viltots audioieraksts, kurā Lietuvas ārlietu ministrs Gabrieļus Landsberģis it kā telefoniski sarunājas ar palestīniešu pašpārvaldes ārlietu ministru, turklāt Landsberģis it kā apgalvo, ka gatavojoties kandidēt maijā gaidāmajās prezidenta vēlēšanās, lai gan patiesībā ir paziņojis, ka to nedarīs.

Dezinformācijas analīzes centrs "Debunk.org" aģentūrai BNS norādīja, ka ieraksts radīts, izmantojot mākslīgā intelekta rīkus. Tā autentiskumu noliedza arī Lietuvas Ārlietu ministrija. Viltotajā audioierakstā palestīniešu pašpārvaldes ārlietu ministrs Rijāds al Maliki "lūdz" Lietuvas atbalstu Gazas joslā dzīvojošajiem palestīniešiem un Izraēlas uzbrukumu pārtraukšanai, lai varētu sniegt humāno palīdzību. Landsberģis "atbild", ka viņš nevar atbalstīt palestīniešus, jo viņa solis izraisītu pretestību Lietuvā un neizpratni Eiropas Savienībā. 

"Es to nedarīšu tikai tāpēc, ka jūs man to lūdzat. Īpaši ņemot vērā, ka es plānoju kandidēt nākamā gada Lietuvas prezidenta vēlēšanās," skan balss, kas tiek piedēvēta Lietuvas ministram. 

Al Maliki "atbild", ka viņš var atbalstīt Landsberģa "politiskās ambīcijas" apmaiņā pret viņa atbalstu palestīniešiem. Lietuvas Ārlietu ministrija norāda, ka audioieraksts "neatbilst realitātei". "Ministrs Landsberģis šogad nav runājis pa telefonu ar palestīniešu ministru. Ārlietu ministrija uzskata, ka izplatītā informācija ir informācijas uzbrukums," teikts ministrijas komentārā. Arī "Debunk.org" vadītājs Viktors Daukšs secina, ka audioieraksts ir viltojums, kas radīts, izmantojot mākslīgo intelektu. "Ierakstā ir iekļauti nedabiski paātrinājumi un palēninājumi," viņš teica. "Ir arī mākslīgi radīti nedabiski fona trokšņi." Daukšs vērsa uzmanību, ka ieraksts tiek izplatīts, izmantojot nesen izveidotus sociālo mediju kontus, kas iepriekš bija neaktīvi. Prezidenta vēlēšanas Lietuvā notiks maijā. Landsberģis ir konservatīvās partijas "Tēvzemes savienība – Lietuvas kristīgie demokrāti" līderis, taču partijas kandidāte prezidenta vēlēšanās būs premjerministre Ingrīda Šimonīte.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.