Palestīniešu ekstrēmisti pēc 12 stundu pārtraukuma atsākuši raķešu uzbrukumus Izraēlas dienvidiem no Gazas joslas, paziņoja Izraēlas armija.

Iedarbinātas vairākas raķešu trauksmes sirēnas, armija informēja platformā "Telegram". Izraēlas glābšanas dienests informēja, ka līdz šim nav saņemta informācija par triecienos cietušajiem vai bojāgājušajiem.

Pagājušajā nedēļā armija paziņoja, ka kopš karadarbības sākuma 7. oktobrī no Gazas joslas uz Izraēlu palaists 9500 raķešu un mīnmetēju šāviņu. Uzbrukumiem izmantoti arī bezpilota lidaparāti.

7. oktobrī Gazas joslā valdošais islāmistu kaujinieku grupējums "Hamās" sarīkoja slaktiņu Izraēlā, noslepkavojot vairāk nekā 1200 cilvēku, no kuriem absolūtais vairākums bija civilpersonas. Vēl aptuveni 240 cilvēkus, tajā skaitā sievietes, bērnus un sirmgalvjus, teroristi sagrāba par ķīlniekiem un aizveda uz Gazas joslu.

Izraēla uz "Hamās" uzbrukumu reaģēja, uzsākot Gazas joslas masveida bombardēšanu, bet vēlāk izvērsa arī sauszemes operāciju, ieejot dziļi Gazas joslā un aplencot Gazas pilsētu.

Kopš sākās sauszemes operācijas Gazas joslā būtiski samazinājās uz Izraēlu palaisto raķešu skaits. Izraēlas armija precīzi nenorādīja, vai datos ir iekļauti šāviņi, kas palaisti no Libānas, Jemenas un Sīrijas.

Kā ziņoja Izraēlas plašsaziņas līdzekļi, 2014. gadā 50 dienu ilgajā Gazas karā uz Izraēlu tika izšauti 4000 raķešu.

Ēģiptē pie Gazas joslas ierodas Turcijas kuģis ar materiāliem lauka hospitāļiem

Netālu no Rafāhas kontrolpunkta pie Gazas joslas Arīšas ostā Ēģiptē pirmdien ieradās Turcijas kuģis ar materiāliem lauka hospitāļu izveidei, paziņoja ostas amatpersona.

Turcijas veselības nozares pārstāvis ziņu aģentūrai AFP sacīja, ka kuģa kravā ir "materiāli, ģeneratori un neatliekamās palīdzības mašīnas astoņu lauka hospitāļu izveidei".

Islāmistu kaujinieku grupējuma "Hamās" kontrolētās Gazas joslas varasiestādes pirmdien paziņoja, ka degvielas un citu nepieciešamo lietu, kā arī sīvo kauju ar Izraēlas spēkiem dēļ Gazas joslas ziemeļos slimnīcas ir apturējušas darbību.

Izraēla kopš sauszemes operāciju sākuma Gazas joslā veikusi 4300 uzbrukumus

Izraēlas armija kopš sauszemes operāciju sākuma Gazas joslā veikusi kopumā 4300 uzbrukumus, pirmdien paziņojusi armija.

Uzbrukumus veikuši Izraēlas gaisa spēki un sauszemes spēki. Uzbrukumos iznīcināti simtiem raķešu palaišanas vietu un aptuveni 300 tuneļu, ko ierīkojis palestīniešu kaujinieku grupējums "Hamās".

Tika uzbrukts aptuveni 3000 mērķiem, ko armija raksturoja kā teroristu infrastruktūru, tai skaitā vairāk nekā 100 mērķiem, kas bija aprīkoti ar sprāgstvielām. Tika uzbrukts arī simtiem "Hamās" kontroles centru un komandcentru, paziņoja armija.

Armijas publiskotajos video redzami gaisa uzbrukumi ēkām, kas sabrūk, un karavīri, skrienam starp sagrautajiem namiem.

 

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.