Francijas datu aizsardzības aģentūra CNIL ceturtdien paziņoja, ka ASV interneta milzim "Yahoo" piemērojusi desmit miljonu eiro naudassodu par pārkāpumiem saistībā ar sīkdatnēm.

Šis naudassods uzņēmumam ticis noteikts decembrī pēc tam, kad CNIL bija saņēmusi sūdzības un laika posmā no 2020. gada oktobra līdz 2021. gada jūnijam veikusi izmeklēšanu.

Aģentūra konstatējusi, ka tīmekļa vietnes "Yahoo.com" apmeklētāji, kas atteicās no sīkdatņu lietošanas, tāpat novēroja, ka viņu terminālī tika izvietotas sīkdatnes reklāmas nolūkiem.

Turklāt "Yahoo Mail" lietotāji, kas centās atteikties no sīkdatņu lietošanas, tika brīdināti, ka zaudēs piekļuvi savam e-pasta kontam vai citiem "Yahoo" pakalpojumiem.

Kopš 2018. gadā stājās spēkā Eiropas Savienības Vispārīgā datu aizsardzības regula, interneta uzņēmumiem noteikti stingrāki noteikumi par lietotāju piekrišanas saņemšanu attiecībā uz to, kā tiek izmantota viņu personiskā informācija.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.