Drīzumā stājoties spēkā jaunam likumam, kas stingrāk regulē politiķu tiesības turēt savā īpašumā medijus, Čehijas bijušais premjerministrs Andrejs Babišs ir pārdevis savu mediju konglomerātu.

Politiķim un miljardierim piederošais agroķīmijas koncerns "Agrofert" savā tīmekļa vietnē piektdien pavēstījis, ka pārdevis ķimikāliju un kosmētikas ražotnes, kā arī mediju grupu "Mafra", kam pieder vairāki izdevumi, tostarp otrs populārākais čehu laikraksts "Dnes".

Babišs, kas ieņēma premjerministra amatu no 2017. līdz 2021. gadam, saskaņā ar žurnāla "Forbes" datiem ir sestais bagātākais cilvēks Čehijā.

Viņš jau 2017. gada februārī saskaņā ar pretkorupcijas likuma prasībām, savas plašās biznesa impērijas īpašumtiesības nodeva diviem trasta fondiem. Tas attiecās arī uz diviem viņam piederošajiem laikrakstiem un radiostaciju.

Pēc 2021. gada parlamenta vēlēšanām Babiša dibinātā populistiskā "Neapmierināto pilsoņu akcijai" (ANO) nonāca opozīcijā, un jūnijā pašreizējais parlamenta sasaukums pieņēma pretkorupcijas likuma grozījumus, kas faktiski liedz politiķu īpašumā atrasties jebkādiem medijiem.

Likuma grozījumus prezidents Petrs Pavels parakstīja augustā, un tie stāsies spēkā nākamā gada 1. janvārī.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.