Francijā otrdien uz aizdomu pamata par nelikumīgām darbībām veiktas kratīšanas Ķīnas tehnoloģiju kompānijas "Huawei" birojos, ziņu aģentūrai AFP ceturtdien atklāja avots Francijas tiesu sistēmā.

Avots norādīja, ka kratīšanas tika veiktas Francijas Finanšu prokuratūras sākotnējās izmeklēšanas ietvaros. Plašāka informācija par šo izmeklēšanu pagaidām nav pieejama. Nelikumīgās darbības var nozīmēt korupciju, ietekmes ļaunprātīgu izmantošanu un citus likumpārkāpumus.

"Huawei" sāka darbību Francijā 2003. gadā, un pašreiz šajā valstī darbojas seši "Huawei" pētniecības centri un globāls dizaina centrs. "Huawei" arī būvē rūpnīcu Elzasā, Francijas ziemeļaustrumos, kas būs pirmā uzņēmuma rūpnīca ārpus Ķīnas. Tajā plānots ražot aprīkojumu mobilo telekomunikāciju tīkliem, jo īpaši 5G.

"Huawei" kontrolē aptuveni 20% no Francijas telekomunikāciju tirgus. 1987. gadā dibinātais uzņēmums ir pasaulē vadošais aprīkojuma ražotājs piektās paaudzes mobilajam internetam.

Taču uzņēmums nonācis ASV un Ķīnas konkurences un sāncensības centrā, un Vašingtona ir brīdinājusi, ka "Huawei" iekārtas varētu tikt izmantotas spiegošanai Ķīnas labā, ko "Huawei" noliedz.

Eiropas Komisija (EK) pagājušā gada jūnijā brīdināja, ka "Huawei" un Ķīnas telekomunikāciju gigants ZTE rada risku Eiropas Savienības (ES) drošībai.

Eiropas Savienības iekšējā tirgus komisārs Tjerī Bretons aicināja bloka 27 dalībvalstis un to telekomunikāciju operatorus izslēgt "Huawei" un ZTE aprīkojumu no saviem mobilajiem tīkliem.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.