Tūkstošiem lauksaimnieku Čehijā ceturtdien rīko protesta akciju pret valdības un Eiropas Savienības (ES) īstenoto lauksaimniecības politiku.

Kāds lauksaimnieks izgāzis lielu kaudzi kūtsmēslu pie valdības ēkas Vltavas upes krastā Prāgā.

"Izmisuši cilvēki rīkojas izmisīgi," intervijā "Radio Prague International" sacīja Čehijas Lauksaimniecības kameras prezidents Jans Doležals.

Čehijas galvaspilsētā lauksaimnieki ieradušies ar aptuveni 700 traktoriem un citiem lauksaimniecības transportlīdzekļiem, izraisot satiksmes kustības traucējumus.

Lauksaimnieki visā ES protestē pret kopējo lauksaimniecības politiku, "zaļo kursu" un importu no Ukrainas. Lauksaimnieku prasības ir kļuvušas par vienu no galvenajiem jautājumiem pirms jūnijā gaidāmajām Eiropas Parlamenta vēlēšanām.

Tāpat lauksaimnieki Čehijā pieprasa atcelt neseno nekustamā īpašuma nodokļa likmes palielinājumu, kā arī pieprsa radīt darbavietas laukos, izmantojot mērķtiecīgus sociālā nodrošinājuma pabalstus.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.