Valsts drošības dienests 16. oktobrī rosinājis prokuratūru sākt kriminālvajāšanu pret taksistu, kurš noziedzīgās organizācijas "Baltijas antifašisti" uzdevumā Latvijā mērķtiecīgi un sistemātiski vācis pret valsts nacionālās drošības interesēm izmantojumu informāciju nodošanai Krievijas specdienestiem.

Valsts drošības dienests (VDD) konstatējis 23 šī Latvijas pilsoņa īstenotus spiegošanas gadījumus. Noziedzīgās organizācijas "Baltijas antifašisti" vadītājiem taksists regulāri sniedzis informāciju par Latvijas un sabiedroto valstu bruņoto spēku personālu un tehniku, stratēģiski nozīmīgiem objektiem Latvijas teritorijā. Tāpat viņš nodevis informāciju par uzņēmumiem Latvijā, kas atbalsta Ukrainu un iestājas pret Krievijas agresiju. Informācijas ieguvi vīrietim atvieglojis taksometra vadītāja darbs, kas ļāva samērā netraucēti uzturēties lidostas, ostas un objektu tuvumā.

Valsts drošības dienests šo vīrieti aizturēja šā gada 15. augustā. 

Taksista dzīvesvietā tika konstatēti vairāki datu nesēji, kā arī viņa prokremlisko ideoloģisko pārliecību apliecinoši simboli, piemēram, Krievijas un PSRS karogi.

Kriminālprocess pret vīrieti ir izdalīts no tā dēvētā "Baltijas antifašistu" kriminālprocesa. VDD 10. oktobrī ir rosinājis prokuratūru sākt kriminālvajāšanu pret sešiem Latvijas valstspiederīgajiem par noziedzīgās organizācijas "Baltijas antifašisti" vadīšanu un piedalīšanos šīs organizācijas pastrādātajos noziegumos, tomēr daļa no potenciālajiem apsūdzētajiem Latvijā nemaz neatrodas.

Viena no iesaistītajām personām ir prokremliskā aktīviste Tatjana Andrijeca, kura aptuveni astoņus mēnešus pavadīja apcietinājumā. Citi potenciālie apsūdzētie ir Aleksandrs Žguns, Staņislavs Bukains, Sergejs Vasiļjevs, Viktorija Matule un Romans Samuļs. Vasiļjevs presē minēts kā "Baltijas antifašistu" līderis, kurš arī uzstājies Kremļa kontrolētajos propagandas medijos. Patlaban viņš atrodas ārpus Latvijas. Savukārt Samuļs pārcēlies uz dzīvi Baltkrievijā, kur propagandas medijiem kritizējis Latviju. Žguns darbojas biedrībā "Rodina", kas savulaik Rīgā vēlējās organizēt pasākumu "Krievu maršs" 9. maijā, kā arī biedrībā "Pribaltijskij kazačij krug".

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.