RIX Rīgas lidostas jauno daudzstāvu autostāvvietu projektēs uzņēmums "BM-projekts", kas uzvarēja Rīgas lidostas izsludinātajā iepirkumā. Stāvvieta nākotnē atradīsies pie lidostas termināļa jaunās ēkas un nodrošinās vairāk nekā 400 īstermiņa stāvvietas tieši pie jaunā termināļa, informē Ilze Salna, komunikācijas projektu vadītāja.

Reklāma

Turpinot iesākto lidostas paplašināšanas sesto kārtu, Rīgas lidosta noslēgusi līgumu ar uzņēmumu "BM-projekts" par daudzlīmeņu autostāvvietas būvprojekta izstrādi. Autostāvvietas ēkai plānoti četri stāvi un tā būs savienota ar lidostas - "Rail Baltica" stacijas galeriju, estakādi un piebraucamajiem ceļiem. Noslēgtais līgums paredz būvprojektā iekļaut drošus gājēju kustības risinājumus gan nokļūšanai lidostas terminālī, gan dzelzceļa stacijā, tāpat tajā jāparedz motociklu, mopēdu un velosipēdu novietošanas iespējas.

Visos stāvvietas līmeņos ir paredzēta monitoringa sistēma brīvo stāvvietu noteikšanai un norādīšanai, pasažieru lifti, lidostas informācijas monitori, karsto dzērienu un uzkodu automāti, elektroauto uzlādes vietas, izsaukuma punkti pasažieriem ar ierobežotām pārvietošanās spējām un cits aprīkojums, kas ierašanos un uzturēšanos lidostā padarīs ērtāku ikvienam. Vides pieejamības prasības būs jānodrošina visā ēkā.

Uz stāvvietas jumta paredzēts izvietot saules paneļus, un arī kopumā projektā plānota efektīva, racionāla un ilgtspējīga būvmateriālu un iekārtu izvēle un lietojums.

Noslēgtais līgums paredz, ka pilns būvprojekts no būvprojekta minimālā sastāvā izpildītājam jāizstrādā un būvvaldē jāsaskaņo deviņu mēnešu laikā. Līguma summa ir 248 tūkstoši eiro. Daudzstāvu stāvvietas būvniecība ir viens no etapiem RIX Rīgas lidostas jaunā pasažieru termināļa projekta realizācijā.

Aptauja

Kāds ir jūsu biežākais LASI.LV apmeklējuma laiks?

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.