Valsts policija sākusi administratīvā pārkāpuma procesu par uzbrukumu pacientam Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā.

Kāda sieviete tviterī ierakstījusi, ka Gaiļezera slimnīcā viņas tēvs, kurš ir pirmās grupas invalīds, naktī piedzīvojis uzbrukumu. Tēvs pamodies no sitieniem pa galvu, ko izdarījis cits palātas biedrs. Uzbrucējs ilgstoši lietojis alkoholu un jau ir bijis agresīvs pret personālu, tādēļ bijis piesiets pie gultas, bet ticis vaļā. Cietušais uzturējies slimnīcā pēc galvas smadzeņu operācijas uz staru terapiju. Pacients, kas izdarīja sitienus, tos vērsis tieši pret operēto galvas pusi. Pēc uzbrukuma izdarīšanas pacients aizbēdzis no slimnīcas, bet personāls par situāciju uzzinājis tikai no rīta. Valsts policijā aģentūrai LETA apliecināja, ka sākts administratīvā pārkāpuma process un nozīmēta ekspertīze. Iespējamā vainīgā persona ir noskaidrota.

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas valdes priekšsēdētājs Normunds Staņēvičs, komentējot notikušo, sacījis, ka slimnīcas šā gada prioritāte esot veicināt drošību, kas iekļauj gan darbinieku, gan pacientu, gan datu un infrastruktūras drošību, tādēļ tikšot turpināts darbs un sarunas ar tiesībsargājošajām iestādēm, lai turpmāk šādus gadījumus nepieļautu.

Vaicāts, vai agresīvus pacientus vajadzētu nodalīt no citiem pacientiem, Staņēvičs atzina, ka tādus ir ļoti grūti identificēt, jo brīdis, kad pacients kļūst agresīvs, ir neparedzams. 

"Nav arī pieļaujama kaut kāda diskriminējoša attieksme pret pacientu pirms, teiksim, zināma medicīniska iemesla. Bet droši vien konkrētus preventīvus lēmumus nav iespējams pieņemt, jo policistu katram ārstam un pacientam blakus nepieliksi, tāpēc beigu beigās tā ir mūsu sabiedrības atbildība – uzņemties drošību katram pašam par sevi un līdzcilvēkiem," atzina Staņēvičs.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.