Sestdien Latvijā notika Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanas. Rezultātus uzzinām šodien – Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) tos drīkstēja publiskot tikai pusnaktī, kad beigušās EP vēlēšanas visās Eiropas Savienības dalībvalstīs. "Latvijas Avīzes" rītdienas numurā plašāk vēstīsim par to, kuri deviņi politiķi no Latvijas tiks uz Briseli un kā balsojuši Latvijas vēlētāji.

Reklāma

Tikmēr vakar sabiedrība varēja analizēt datus par vēlētāju aktivitāti, kas tradicionāli Eiropas Parlamenta vēlēšanās ir zemāka nekā Saeimas un pašvaldību vēlēšanās. CVK svētdien publiskotā informācija liecina, ka EP vēlēšanās ir nobalsojuši vismaz 521 325 vēlētāji jeb 33,83% no kopējā balsstiesīgo iedzīvotāju skaita.

Pie šiem datiem gan vēl tiks pieskaitīti pasta balsojuma rezultāti, kas gan ir ļoti mazi. (Salīdzinoši jāmin, ka Saeimas vēlēšanās 2022. gadā nobalsoja 59,41% jeb 916 368 no kopumā 1 542 407 balsstiesīgajiem.)

Salīdzinot EP vēlētāju aktivitāti dažādos Latvijas reģionos, redzams, ka zemākā ir Latgalē – tur nobalsojuši 24,9%. Bet Vidzemē nobalsojuši 44,44% no reģistrētajiem vēlētājiem. Ārzemēs nobalsojuši 6915 vēlētāji jeb tikai 3,87% no tur reģistrētajiem balsstiesīgajiem.

Šogad EP vēlēšanās vēlētāju aktivitāte ir nedaudz pārspējusi dalības rezultātus divās iepriekšējās vēlēšanās.

Rīgā 67. vēlēšanu iecirkņa darbinieki sestdienas vakarā sāk darbu pie balsu skaitīšanas.

Aptauja

Vai piedalīsies Eiropas Parlamenta vēlēšanās?

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.