Latgales rajona tiesa kādam 32 gadus vecam vīrietim par seksuālu vardarbību pret savu mazgadīgo meitu un viņas izvarošanu piespriedusi bargāko soda mēru – mūža ieslodzījumu.

Kā informē prokuratūra, apsūdzētais laikā no 2019. gada aprīļa līdz 2023. gada jūnijam, dzīvojot kopā ar savu 2010. gadā dzimušo meitu, būdams alkohola ietekmē, naktīs, kamēr pārējie ģimenes locekļi gulēja, vairākkārt vardarbīgi veica seksuālas darbības ar savu bērnu un izvaroja viņu. Pirmstiesas procesā apsūdzētais savu vainu neatzina, bet vēlāk tiesā viņš vainu atzina pilnībā, līdz ar to lieta tika izskatīta bez pierādījumu pārbaudes. 

"Sekas, ko var izraisīt seksuālā vardarbība pret bērnu, ir ļoti nopietnas. Tiek pārkāptas bērna tiesības uz drošību, veselību un dzīvību, izmantojot viņa ķermeni. Šādu darbību dēļ cieš arī bērna psiholoģiskā veselība. Tāpēc minēto un līdzīgu noziedzīgu nodarījumu izdarītājiem ir jāatbild likuma priekšā un pret viņiem jāvēršas ar vislielāko bardzību," norādījusi Dienvidlatgales prokuratūras prokurore.

Prokuratūra norāda – ja ir kaut mazākās aizdomas, ka bērns varētu būt cietis no seksuālas vai cita veida vardarbības, nekavējoties ir jāvēršas Valsts policijā.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.