Zemgales rajona tiesa piespriedusi brīvības atņemšanu uz vienu gadu un 20 dienām kādam vīrietim par izteiktiem draudiem izdarīt slepkavību un nodarīt smagus miesas bojājumus Jēkabpils novada pašvaldības Sociālā dienesta darbiniecei un Iekšlietu ministrijas amatpersonai.

Reklāma

Piemērotais sods atbilst prokurores prasītajam. Spriedums stājies spēkā.

Vīrietis pērn vasarā ieradies Sociālā dienesta telpās Jēkabpils novadā un darbiniecei pieprasījis aizpildīt viņa ienākumu deklarāciju. Saņēmis darbinieces atteikumu un norādījumu uzgaidīt apmeklētāju rindā, sācis izteikt draudus, ko cietusī uztvēra kā reālu apdraudējumu savai dzīvībai un veselībai, pamatoti baidījās, ka šie draudi var tikt izpildīti.

Vīrietis vēl vairākas reizes ieradies Sociālā dienesta telpās un turpinājis izteikt draudus. Turklāt arī zvanījis cietušajai, turpinot viņai draudēt.

Tāpat vīrietis zvanījis arī kādai ierindas līmeņa Iekšlietu ministrijas amatpersonai un izteicis draudus viņu nogalināt. 

Zinot notiesātā vīrieša personību un neprognozējamo uzvedību, amatpersona šos draudus uztvērusi kā reālu apdraudējumu savai dzīvībai un veselībai.

Austrumzemgales prokuratūras prokurore ir gandarīta par to, ka tiesas asi reaģē uz uzbrukumiem, kas vērsti pret dažādu institūciju darbiniekiem, un šādos gadījumos piemēro reālu brīvības atņemšanas sodu: "Cilvēkiem ir jāsaprot, ka institūciju darbinieki veic darba pienākumus atbilstoši likuma prasībām, draudi neatrisinās paša cilvēka iekšējās un sadzīves problēmas."

Aptauja

Par kādu saturu LASI.LV būtu gatavs maksāt?

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.