"Restorāns būs, bet tas nebūs rīt ap pusdienas laiku," tā sarunā ar "Latvijas Avīzi" teica jaunais saimnieks, uzņēmuma "Latvian Catering Company" īpašnieks Rolands Zujevičs.

Viņš visu gadu nodrošina ēdināšanas pakalpojumus Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja "Priedes krogā". Piektdien jaunais "Sēnītes" saimnieks atzina, ka vēl pat neesot ticis pie īpašuma atslēgām. Vienlaikus Zujevičs norādīja, ka, visticamāk, restorāna atjaunošana nenotiks ātrāk par trim gadiem. 

Jau tagad esot skaidrs, ka atjaunošanas darbi būs vairākos posmos. Tuvojoties ziemai, tikšot veikts nepieciešamais, lai nenotiktu tālāka īpašuma degradācija. Pēc tam būs jāapzina visa infrastruktūra un jādomā, kā secīgi veikt darbus. Uz jautājumu, vai iecerēts piesaistīt ES fondu naudu, R. Zujevičs sacīja: "Visu iespējamo piesaistīsim." Tā kā īpašums ir kultūrvēsturisks piemineklis, "Sēnīte" būšot jāatjauno senajā godībā.

To, ka "Sēnītei" Siguldas novadā ar 1,5 hektāru zemesgabalu ir jauns īpašnieks, piektdien paziņoja nekustamo īpašumu kompānijas "Latio" pārstāvji. 

Darījuma summa netiek atklāta, bet informācija zemesgrāmatā liecina, ka "Latvian Catering Company" īpašumu šogad septembrī par 400 tūkstošiem eiro iegādājās no SIA "Baltijas lāse", kuras īpašnieki vienādās daļās pastarpināti ir Jānis Strautiņš un Atis Sausnītis, ziņo LETA.

Jāatgādina, ka pirms četriem gadiem "Sēnīte" bija izlikta pārdošanā par 580 tūkstošiem eiro. Jau 2017. gadā gatavību pirkt "Sēnīti" izteica maizes un konditorejas izstrādājumu ražotāja "Liepkalni" saimnieks Dagnis Čākurs, kurš nodibināja akciju sabiedrību "Sēne", kas vēlāk pārdēvēta par "Liepsaimi". Gadu vēlāk "Liepkalni" izsludināja arhitektu ideju konkursu par kompleksa pārbūvi, kurā uzvarēja arhitekta Jāņa Ruciņa ideja, taču "Sēnītes" atjaunošanas projekts netika īstenots.

Savulaik slavenais restorāns "Sēnīte" iekļauts aizsargājamo valsts kultūras pieminekļu sarakstā, kas nozīmē, ka padomju laika ēkas saimnieki nedrīkst nojaukt. Restorānu Vidzemes šosejas malā uzbūvēja pagājušā gadsimta vidū. 

Sākotnēji šajā vietā izveidoja tējnīcu ar koši krāsotu lapeni sēnes formā, bet vēlāk šajā vietā uzbūvēja jaunu ēku kompleksu, ko dēvēja par sešdesmito gadu arhitektūras šedevru.

Jaunais "Sēnītes" īpašnieks SIA "Latvian Catering Company" dibināts 2016. gadā un pagājušajā gadā strādāja ar 565,9 tūkstošu eiro apgrozījumu un guva 63,6 tūkstošu eiro peļņu, liecina "Firmas.lv" informācija.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.