Dažādas nepilnības šobrīd ir konstatētas pieciem jaunajiem elektrovilcieniem, informē AS "Pasažieru vilciens" pārstāvji.

"Pasažieru vilciens" no Čehijas uzņēmuma "Škoda Group" ir saņēmis kopumā 17 jaunos elektrovilcienus. No tiem 11 vilcieni ir gatavi izmantošanai dzelzceļa līnijās, taču pasažieru pārvadājumiem šobrīd ir pieejami seši, jo pieciem vilcieniem ir konstatētas dažādas nepilnības, kuras "Škoda Group" pārstāvjiem ir jānovērš. "Līdzīgas nepilnības tiek konstatētas arī citu ražotāju vilcieniem, sākot ar tiem pasažieru pārvadājumus. Pie nepilnību novēršanas sākotnēji intensīvi strādāja arī gan Lietuvā, gan Igaunijā," apgalvo "Pasažieru vilciena" pārstāvji.

Tuvāko darba dienu laikā plānots veikt pirmo tehnisko apkopi sešiem jaunajiem vilcieniem, lai tos varētu sākt izmantot pasažieru pārvadājumos.

2023. gada 15. decembrī "Pasažieru vilciens" sāka pasažieru pārvadājumus ar trim jaunajiem elektrovilcieniem. Visus 32 elektrovilcienus uzņēmums varētu saņemt līdz 2024. gada vidum.

Kā vēsta "lsm.lv", dzelzceļa līnijā Rīga–Skulte otrdienas, 2. janvāra, rītā elektrovilcieni kavēja līdz pat trim stundām, kā dēļ darbu un citas darīšanas kavēja daudzi cilvēki. Kā vēstīja Latvijas Radio, tieši jaunais vilciens pasažieriem bija sagādājis šīs raizes – stacijā "Garciems", kas ir pusstundas braucienā no Rīgas, stāvējis jaunais elektrovilciens, bet nekustējis. "Pasažieru vilciena" pārstāve Sigita Zviedre Latvijas Radio stāstījusi, ka vilciena strāvas noņēmējs bijis nolaidies, bet akumulatora baterija izlādējusies. To mēģināts restartēt, taču nesekmīgi. Vai tas noticis sala dēļ, Zviedre nevarēja pateikt.

Aptauja

Vai tuvākajā laikā plāno braucienu ar jauno elektrovilcienu?

Satiksmes ministrs Kaspars Briškens vakar paziņoja, ka viņš un AS "Pasažieru vilciens" valde trešdien, 3. janvārī, tiksies ar Čehijas uzņēmuma "Škoda Vagonka" vadību, lai prasītu paskaidrojumu par jauno elektrovilcienu defektiem un pārrunātu tālākos soļus to novēršanai garantijas ietvaros. "Nelielas ķibeles ir saprotamas, bet nav pieļaujama pasažieru ilgstoša gaidīšana neapsildītā vilcienā bez savlaicīgas informācijas par iespējamu reisa atcelšanu," rakstīja Briškens.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.