Aizvadītajā piektdienā Valsts policija kopā ar Ceļu satiksmes drošības direkciju (CSDD) Rīgā veica iepriekš plānotu automašīnu tehniskā stāvokļa pārbaudi, pastiprinātu uzmanību pievēršot tieši ēdienu piegādātājiem.

Policija kopumā sāka vairāk nekā 30 administratīvā pārkāpuma procesus – gan par braukšanu bez transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām, gan bez obligātās civiltiesiskās apdrošināšanas, gan citiem noteikumu pārkāpumiem. Likumsargi konstatēja arī pāris autovadītājus reibuma stāvoklī.

26. janvāra vakarā policija Rīgā pie Vanšu tilta gandrīz četru stundu laikā pārbaudīja aptuveni 900 automašīnu, no kurām vairākas bija tehniski katastrofālā stāvoklī, līdz ar to nedrīkstēja turpināt piedalīties ceļu satiksmē – astoņām automašīnām noņemtas numurzīmes (gan Latvijas Republikas, gan Somijas numurzīmes), sešām automašīnām anulētas tehniskās apskates. Pārbaudes laikā vēl tika konstatēti 11 autovadītāji, kuri brauca bez transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām, trīs autovadītājiem nebija veikta transportlīdzekļa obligātā civiltiesiskā apdrošināšana, kā arī 11 transportlīdzekļiem nebija veikta tehniskā apskate un astoņām automašīnām nebija atbilstošs riepu protektors. Par visiem šiem pārkāpumiem Valsts policija uzsāka administratīvā pārkāpuma procesus.

TV3 pagājušajā nedēļā vēstīja, ka ēdienu kurjeri Rīgā izstrādājuši shēmu, kā pa ielām pārvietoties ar nelegāliem auto. 

Kādā ielā Pārdaugavā žurnālists uzgājis aptuveni 20 apdauzītas mašīnas ļoti sliktā stāvoklī ar Somijas numuriem un ēdienu kurjeru atstātām mantām iekšā. Vietējie esot pamanījuši, ka šos transportlīdzekļus regulāri savā starpā maina ēdienu kurjeri no ārzemēm, kuri tos, visticamāk, nomā. Izmantojot auto ar fiktīviem Somijas numuriem, kurjeri varot izvairīties no sodu maksāšanas par stāvēšanu neatļautās vietās un citiem pārkāpumiem, turklāt arī pēc negadījumu izraisīšanas no vainīgajiem neko nevarot piedzīt. Policija solījusi sagrabējušajiem auto ar Somijas numuriem turpmāk pievērst lielāku vērību un iespēju robežās ķert pārkāpējus.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.