1. martā norisinājās kinofestivāla "Artdocfest/Riga" atklāšanas diena. Mākslas centrā "Zuzeum" notika kino skate "Artdoc&ProArt", savukārt k/t "Splendid Palace" - dubultseanss "Valsts aborts" (Čehija, ASV) un "Pēdējā vasara" (Francija), kā arī ilgi gaidītā pirmizrāde filmai "Podnieks par Podnieku. Laika liecinieks", kas pulcēja pārpildītu zāli.

Patīkams satraukums, gaisā virmojošs radošums un draudzīga kopā sanākšana kuplā pulkā – burvīga gaisotne, kas vieno cilvēkus kino mākslā. Artdocfest/Riga turpina pastāvēt kā unikāla platforma, sniedzot iespēju māksliniekiem uz ekrāna un klātienē dalīties savās pārdomās un pasaules skatījumā, savukārt mākslas cienītājiem – satikties, atklāt un pieredzēt ko īpašu.

Nākamajā festivāla dienā, 2. martā, mākslas centrā Zuzeum ir iespēja apmeklēt bezmaksas kino skati Ukraina pāri visam, bet k/t Splendid palace notiks seansi filmām Dzimtene (Zviedrija, Ukraina, Norvēģija), Nejaušā prezidente (Lielbritānija), Roberta (Lietuva) un Mīkstie (Baltkrievija).

Pēc filmu seansiem sāksies Kino nakts, kuras laikā tiks izrādītas piecas konkursa programmu filmas: Valsts aborts (Čehija, ASV), Alaman (Kirgizstāna), Pēdējā vasara (Francija), Vika! (Polija, Vācija, Somija) un Zilais pelikāns (Ungārija). Starpbrīžiem naksnīgu skanējumu piešķirs dīdžeju spēlēta mūzika.

Atklāts festivāls "Artdocfest/Riga".

Artdocfest/Riga

Starptautiskā dokumentālā kino festivāla Artdocfest/Riga norisi atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds, Rīgas dome, Polijas vēstniecība, Izraēlas vēstniecība, Dānijas kultūras institūts u.c. Artdocfest/Riga filmu seansi notiiek tradicionālajās festivāla mājvietās – kinoteātrī Splendid Palace un mākslas centrā Zuzeum. Vairāk par filmām, seansiem un biļešu iegādi – festivāla Facebook un Instagram lapās.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.