"Ja Latvijai būs būtiski jāpalielina ārējās un iekšējās aizsardzības izdevumi, tad ir vēl viena neliela rezerve – pievienotās vērtības nodokļa (PVN) celšana par vienu procentpunktu, ko Latvija var atļauties," tā pagājšnedēļ intervijā Latvijas Radio teica finanšu ministrs Arvils Ašeradens.

Reklāma

Patlaban PVN pamatlikme Latvijā ir 21%. Ministrs sacīja, ka valsts budžeta plānošanā daudz kas būs atkarīgs no ģeopolitiskās situācijas. "Tā ir realitāte, ar ko Latvijai ir jārēķinās. Tātad mēs uzmanīgi vērtēsim, kā attīstīsies nodokļu situācija līdz rudenim, bet izslēgt šo situāciju nevaram," pauda finanšu ministrs. Ministru prezidente Evika Siliņa sociālajā tīklā "Facebook" tajā pašā dienā rakstīja: "No finanšu ministra sagaidu budžetu, kas netiek veidots uz cilvēku rēķina un nepasliktina iedzīvotāju ekonomisko situāciju. Ne valdības, ne koalīcijas līmenī nav bijusi pat diskusija par nodokļu darba grupas rezultātu, kas vēl nav tapis. Attiecīgi jebkuras spekulācijas par specifiskām izmaiņām ir nepamatotas. 

Nodokļu darba grupas ziņojumu vērtēšu kā kopumu, īpaši pievēršot uzmanību tam, vai piedāvātās izmaiņas stimulē ekonomisko aktivitāti, vienkāršo nodokļu nomaksu un ir samērīgas." 

Citi politiķi un politiskās dzīves vērotāji pauduši uzskatu, ka šiem izteikumiem pēc Eiropas Parlamenta vēlēšanām sekošot paziņojumi par nodokļu celšanu.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.