Līdz ar siltā laika baudīšanu ārā un rosībām dārzā ļaudīm nākas saskarties ar mūžīgo problēmu – odiem, kuru šovasar, šķiet, vairāk un tie ir negantāki nekā citus gadus.

Reklāma

Portālā "jauns.lv" entomologs Voldemārs Spuņģis teicis, ka odu skaits tiešām ievērojami pārsniedz citos gados novēroto. Tas esot skaidrojams ar ievērojami silto laiku aprīlī un maijā, kā arī ar uzkrātajiem nokrišņiem. Vienkāršākais veids, kā izvairīties no odiem, ir uzvilkt drēbes, kas odiem nav caurduramas. Tāpat veikalnieki piedāvā dažādus kukaiņu atbaidītājus. "Jāpievērš uzmanība saīsinājumam DEET un šīs vielas procentiem repelentā. Jo tas lielāks, jo ilgāk atbaida odus. Vēl ir visādi smaržīgi losjoni. Abas metodes maskē cilvēka izdalītās smaržas. Tomēr cītīgi jāizlasa instrukcijas. Ķīmiskie savienojumi ne vienmēr ir cilvēkam draudzīgi," portālā "jauns.lv" saka Spuņģis, piebilstot, ka pats gan personīgi nevienu no šīm metodēm neizmanto.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.