Neofolka grupa "Jumis"ar prieku paziņo par jauno dziesmu "Alutiņu pīckājami" un sveic Jāņos. Dziesmas teksts un melodija ir latviešu tautasdziesma, kas iegūst jaunu skanējumu, pateicoties aranžijas autoram Eināram Jaunbrālim. Dziesmu izdzied virtuozais latviešu dziedātājs Uģis Roze, savukārt kokli iespēlējusi talantīgā Lauma Matule un  akordeonu grupas dibinātājs izcilais Einārs Jaunbrālis.

Reklāma

Dziesmas skanīgums un dzīvīgums rada īpašu atmosfēru, ar ko grupa "Jumis" vēlas iedvesmot visus svinēt Jāņus ar lustēšanos un prieku, godinot latviešu kultūras mantojumu un uz brīdi noliekot malā ikdienas rūpes.

Dziesmas nosaukumā vārds "pīckāt" Rūjienas izloksnē nozīmē "iedzert", kas atspoguļo vienu no Jāņu tradīcijām – alus baudīšanu. Latvieši jau izsenis Jāņu galdā godā turēja pašu brūvētu alu, savukārt, bērniem tas bijis iesala dzēriens, kas simbolizē dzīvību un auglību. Dziesmas tekstā "Alutiņu pīckājami" alus amata meistari tiek turēti cieņā, godinot viņu prasmes un nozīmīgumu latviešu kultūrā. 

Grupa "Jumis".

Eināra Jaunbrāļa aranžija un Uģa Rozes balss īpašais skanējums rada neatkārtojamu muzikālo piedzīvojumu, kas apvieno tradicionālo un mūsdienīgo. Kokles un akordeona skaņas piešķir dziesmai autentisku skanējumu, kas iepriecinās visus tautas mūzikas cienītājus.

Grupa "Jumis" aicina visus pievienoties Jāņu svinībām ar jauno dziesmu "Alutiņu pīckājami" un izbaudīt neaizmirstamus svētkus kopā ar ģimeni un draugiem.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.