Dalībai Latvijas Televīzijas dziesmu konkursa "Supernova" pusfinālā žūrija izvēlējusies 15 māksliniekus, kuri 3. februārī televīzijas tiešraidē sacentīsies par iekļūšanu finālā. Konkursa 10 finālistus, kas par uzvarētāja titulu sacentīsies 10. februārī, noteiks žūrija un skatītāji.

Konkursa "Supernova" pusfinālā iekļuvuši (alfabēta secībā):

1. Agnese Rakovska, "AI" (A. Rozniece, M. Repsis, R. Ragimhanovs/A. Rozniece, M. Repsis)

Dziesmu autore un izpildītāja Agnese Rakovska plašākai sabiedrībai zināma arī kā grupas "Triānas parks" soliste. 2017. gadā Agnese kopā ar grupu pārstāvēja Latviju Eirovīzijas dziesmu konkursā ar dziesmu "Line". Mūziķe laidusi klajā arī vairākas dziesmas kā soliste, tostarp singlus "Laime šī", "Vienaldzības" un "Es gaidu ziemu".

2. Alekss Silvers, "For the Show" (Atvara)

Alekss Silvers ir mūziķis, producents un vokālais pedagogs, kurš guvis atzinību, piedaloties mūziklos un televīzijas šovos Latvijā un citviet pasaulē. Dziesmu konkursā "Supernova" (2019) mūziķis uzstājās ar dziesmu "Fireworks", pēc gada atgriežoties ar dziesmu "Again". Mūziķis plašākai sabiedrībai zināms arī ar dziesmām "Jau sen", "Tu dejo viena" un "Intriga".

3. Avéi, "Mine" (R. Aukšmuksts, I. Kudlāne)

Dziedātāja Avéi ar sevi kā mūziķi sabiedrību iepazīstināja dziesmu konkursā "Supernova" (2023), izpildot dziesmu "Let Me Go". Pati mūziķe rak­sta, ka mūziku viņai "šūpulī iedziedājušas māte un tante", vēlāk iedrošinot dziedātāju pievērsties šim aicinājumam arī profesionāli. Līdztekus konkursam "Supernova" rakstītajām dziesmām mūziķe laidusi klajā arī singlu "Tautiņās".

4.  "B/H", "Amsterdam" (N. Bārbals, M. Balodis, J. Līde, K. Grīnbergs/M. Balodis)

Grupa "B/H" konkursa "Supernova" (2020) finālā ar dziesmu "Sail With You" ieguva piekto vietu. Klausītāju ievērību guvis arī grupas debijas albums "Bad Habits", kā arī singli "Skaļāk" un "Man dimantu nav".

5. Dons, "Hollow" (A. Šingirejs, L. Geddes, K. Northrop/A. Šingirejs, L. Geddes, K. Northrop)

Mūziķis Dons ir pieredzējis latviešu mūziķis, kurš izdevis deviņus albumus. Vairākkārt uzvarējis LR2 dziesmu aptaujā "Muzikālā banka", kā arī ieguvis vairākas Mūzikas ierakstu gada balvas. 2021. gadā Dons sāka sadarbību ar mūzikas izdevniecību "Universal Music Group". Mūziķis zināms ar singliem "Pēdējā vēstule", "Pāriet bailes" un "Salauzta sirds ".

6. Ecto, "Outsider" (Ecto)

Jaunajam mūziķim Ecto no Liepājas "savās dziesmās patīk eksperimentēt ar skaņām un trokšņiem, plūdinot mūzikas žanru robežas". 2023. gadā iznācis mākslinieka pirmais mazalbums "Waves", kurā dzirdams arī radioviļņos panākumus guvušais singls "Spotless". Mākslinieks nesen sācis darboties jaunā mūzikas virzienā, kas dzirdams singlā "liquid bones".

7. Edvards Strazdiņš, "Rock n’Roll Supernova" (E. Strazdiņš/K. Kalēja)

Dziedātājs un dziesmu autors Edvards Strazdiņš uzsācis savu solo karjeru nesen, bet jau spējis uzrunāt klausītājus, izpildot paša komponētas kantri un popmūzikas dziesmas un sadarbojoties ar Latvijā plaši pazīstamiem mūziķiem. 2023. gadā nāca klajā mūziķa debijas albums "Lauku dzīves miera osta", kurā dzirdami singli "Ezers kluss" un "Dziesma par Kurzemi".

8. Fuunkinbiz, "Na Chystu Vodu" (K. Ponomarenko)

Funkinbiz ir latviešu un ukraiņu mākslinieks, kura mūzika "iedvesmota no breakdance un hiphopa kultūras un apvieno dažādus mūsdienīgus elementus". 2023. gadā mūziķa singls "Tiнi" jeb "Ēnas" ukraiņu valodā iekaroja Latvijas radio topu virsotnes. Mūziķis sarakstījis arī citas dziesmas ukraiņu valodā, piemēram, "Ніч яка місячна" jeb "Mēness apspīdēta nakts".

9. "Jar Of Kings", "Wild­fire" (A. Apinis, A. Patetko, J. Drēģeris, J. Šenbergs, D. Djakons/J. Drēģeris)

Grupas "Jar Of Kings" oriģinālajā sastāvā ir divi ģitāristi Artis Apinis un Artūrs Patetko, kuri 2022. gadā izdeva debijas albumu "Momentum". Dziesmu konkursā "Supernova" grupas sastāvam pievienosies vēl vairāki dalībnieki. Pašlaik grupa paplašinātā sastāvā ieraksta jaunu albumu.

10. Katrīna Gupalo, "The Cat’s Song" (K. Gupalo, E. Vilcāns, A. Varslavāns, E. Smagare)

Mūziķe Katrīna Gupalo 2018. gadā publicēja debijas albumu "Gentle and Done". Ar dziesmu "Intoxicating Caramel" māksliniece iekļuva konkursa "Supernova" (2018) pusfinālā. Dziedātājas radītā dziesma "Resistanc", kas veltīta Ukrainas atbalstam, bija nominēta Latvijas sabiedrisko mediju gada balvai "Kilograms kultūras" (2022) un ieguva starptautisku atzinību.

11. "Papīra lidmašīnas", "Mind Breaker" (J. Ludženieks/R. Bērziņš)

Muzikālā apvienība 2023. gadā pievērsusies savu dziesmu rakstīšanai un plašāku publiku iepazīstinājusi ar singliem "Laiks dejot", "Neaizej" un "Piesit kāju".

12. Patrīcija Spale, "Heaven’s Raining Down on Me" (V. Sprūdžs, K. Elpo)

Jaunā dziedātāja Patrīcija Spale nāk no Iecavas un jau kopš agras bērnības aizraujas ar mūziku. Savus spēkus pierādījusi dažādos dziedāšanas konkursos Baltijas valstīs un citviet pasaulē. Māksliniece mūziku rada, iedvesmojoties no R&B, soulmūzikas un kantri elementiem. 2020. gada vasarā Patrīcija izdeva savu pirmo oriģināldziesmu "Do U Mind".

13. St Levića, "Tick Tock" (P. Strokovs, S. Daņeļeviča/ S. Daņeļeviča)

Atpazīstamību St Levića ieguva 2014. gadā, piedaloties Ukrainas "X-Factor" dziesmu konkursa finālā. Mūziķe piedalījusies arī "Supernovas" (2017) finālā ar dziesmu "Your Breath". Pēc neilgas pauzes mūzikas industrijā mūziķe ir "atgriezusies uz skatuves ar savu jauno tēlu" un kopš 2020. gada ir laidusi klajā singlus "Blackout", "Tu tik tālu" un "Pieradini mani".

14. Sasha Sil, "Love is a Language" (L. Stūrmane)

Sasha Sil, plašākai auditorijai zināma ar vārdu Aleksan­dra Siliņa, ir latviešu dziedātāja un mūziķe, kas uzsāka savu muzikālo karjeru Īrijā. Nesen māksliniece izdevusi singlu "Es nevaru bez tevis". Savas muzikālās karjeras laikā dziesmu autore un izpildītāja ir sadarbojusies ar māksliniekiem no Baltijas, Īrijas un Kanādas.

15. "Vēstulēs", "Kur?" (B. Martinsons, M. Krampe)

Duets ir divu vidusskolas vecuma draugu Braiena Martinsona un Martas Krampes kopīga satikšanās mūzikā. Mūziķi jau kopš bērnības aizraujas ar mūziku, spēlējot mūzikas instrumentus un dziedot koros. Nesen tapis viņu pirmais kopīgais singls "Kur?".

***

Konkursa uzvarētājs pārstāvēs Latviju starptautiskajā Eirovīzijas dziesmu konkursā Malmē Zviedrijā. Šogad konkursa pusfināli notiks 7. un 9. maijā, bet fināls – 11. maijā. 

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.