No 23. marta kanālā TV3 sestdienās būs skatāms jauns dokumentālo raidījumu cikls "Kultūrpēda", kas dokumentēs to, kādu ekoloģisku nospiedumu jeb pēdu aiz sevis atstāj mūsdienu kultūras norises un procesi Latvijā. Astoņu raidījumu garumā ieskatīsimies kino, teātra un mākslas izstāžu tapšanas aizkulisēs, kā arī pētīsim to, cik videi draudzīgi ir Latvijā notiekošie šovbiznesa un sporta pasākumi.

Raidījumā redzēsim dažus no pēdējā laika aktuālākajiem notikumiem Latvijas kultūras vidē – viesosimies Latvijas Mākslas akadēmijas karnevāla "Dekadences jātnieks" aizkulisēs, sarunāsimies ar Nacionālās kino balvas "Lielais Kristaps" pasniegšanas ceremonijas organizatoriem, kā arī sarunā ar producentu Andreju Ēķi noskaidrosim, kā kino dekorācijas piedzīvo otrreizēju izmantošanu.

Viens no aktuālajiem jautājumiem, kas tiks apskatīts raidījumā, būs laikmetīgās mākslas ilgtspēja, tādēļ ieskatīsimies Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā mākslinieka Artūra Virtmaņa izstādes ekspozīcijas tapšanā un nojaukšanā. Tāpat raidījuma veidotāji viesosies vairāku filmu uzņemšanas laukumos, lai redzētu, kā notiek filmēšanas laukuma saimnieciskā organizēšana.

"Virzība uz ilgtspēju izpaužas visdažādākajās jomās, ne tikai vides aizsardzībā. Mēs ceram, ka šis dokumentālais seriāls veicinās izpratni par zaļo domāšanu kultūras procesos ne vien sabiedrībai kopumā, bet arī liks par to aizdomāties un uzlabot savus paradumus nozarē atbildīgās personas – sākot jau ar producentiem un menedžeriem un beidzot ar pašiem radošo profesiju pārstāvjiem – māksliniekiem, režisoriem, mūziķiem un citiem", atzīst viens no raidījuma režisoriem, "Kultūrpēdas" producents Jurģis Tūbelis.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.