Šo sestdien, 6. jūlijā, Ventspils Reņķadārzā norisināsies Gunta Skrastiņa dziesmu un ziņģu festivāls – sirsnīgākais latviešu populārās mūzikas pasākums, kurā kopā sanāk dažādu mūzikas žanru zieds, lai kopīgi un ar smaidu pieminētu aizgājušo draugu un kolēģi.

Reklāma

No pulksten septiņiem līdz pat trijiem rītā apmeklētājus priecēs tautā iemīļotas mūzikas grupas un izpildītāji. Šogad Guntis Skrastiņš svinētu savu 70. gadadienu, un to vislabāk var atzīmēt, sanākot kopā un ļaujoties skaisto latviešu dziesmu valdzinājumam, ko pats mākslinieks tik ļoti bija iecienījis. 

Gunta Skrastiņa dziesmu un ziņģu festivāls. 2023. gads.

"Gunti Skrastiņu esmu saticis tikai vienu reizi dzīvē, kad pirmo reizi piedalījos Latvijas sirdsdziesmas aptaujā. Lai gan biju ļoti satraucies, Guntis spēja radīt ļoti vieglu, gaišu un nepiespiestu atmosfēru, ko jaunam māksliniekam ir svarīgi sajust, tāpēc jūtos ļoti pagodināts uzstāties tik diža māk­slinieka piemiņas pasākumā," stāsta jaunais izpildītājs Edvards Strazdiņš, kurš novērtē Gunta sniegto iedrošinājumu. Mūziķis pasākumā uzstāsies kopā ar Guntaru Raču. Dziesmu un ziņģu festivālā piedalīsies arī citi tautā iemīļoti Latvijas popmūzikas, šlāgermūzikas, kantri, kā arī aktierdziesmu un ziņģu izpildītāji, no kuriem daudzus var dēvēt par Gunta draugiem un skatuves biedriem. Klausītājus priecēs "Klaidonis", Inese Ērmane un Javier Fernandez, "Roja", "Bumerangs" un daudzi citi. Rūdolfu Plēpi, Viktoru Lapčenoku, Arti Robežnieku, Kasparu Antesu, Ievu Sutugovu un citus solistus muzikāli pavadīs Gunta Skrastiņa grupa "No pusvārda" un dziedošo dāmu trio "Oranžās", ar ko kopā Guntis savulaik ierakstījis veselu albumu. 

"Es ar Gunti iepazinos armijā, kad kopā spēlējām karavīru estrādes ansamblī "Zvaigznīte". Pēc tam mūsu ceļi krustojās kā aktieriem un vēlāk jau dažādos pasākumos, kurus es organizēju un viņš vadīja. Es domāju, ka viņš par šo festivālu teiktu: "Kolosāli – aplaudēsim," kā viņš to bieži mēdza teikt," 

atceras festivāla režisors Valdis Pavlovskis. 

Viņš stāsta, ka ar šo koncertu Gunta draugi un talanta cienītāji cenšas nevis bēdāties, bet drīzāk pieminēt viņu caur dziesmām un skaistām emocijām. "Viņš jau tepat kaut kur ir un skatās ar savu nebēdnīgo smaidu," režisors atzīst. Pasākumu, kā ierasts, vadīs aktieris Gundars Āboliņš, kurš bijis tuvs Gunta draugs un kaimiņš. Koncerta daļu jau tradicionāli līdz pat trijiem rītā turpinās naktsballe, kurā apmeklētāji varēs līksmi izdejoties Gunta Skrastiņa grupas "No pusvārda" un Latvijā populāru solistu muzikālajā pavadībā.

Aptauja

Kāds ir jūsu biežākais LASI.LV apmeklējuma laiks?

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.