Šorīt sniegs un apledojums gandrīz visā Latvijā apgrūtina braukšanu pa valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem, informē VSIA "Latvijas Valsts ceļi".

Sniegotos ceļa posmus tīra un kaisa ar pretslīdes materiāliem. Lai uzlabotu braukšanas apstākļus, ceļu uzturēšanas darbos iesaistītas 158 VAS "Latvijas autoceļu uzturētājs" ziemas dienesta tehnikas vienības.

Apgrūtināti braukšanas apstākļi uz valsts galvenajiem autoceļiem ir uz Tallinas šoseja (A1), Vidzemes šosejas (A2), Valmieras šosejas (A3), Rīgas apvedceļiem (A4 un A5), Daugavpils šosejas (A6), Bauskas šosejas (A7), Jelgavas šosejas (A8), Liepājas šosejas (A9), Ventspils šosejas, autoceļa Liepāja-Lietuvas robeža (Rucava) (A11), Rēzeknes šosejas (A12), autoceļa Krievijas robeža (Grebņeva)-Rēzekne-Daugavpils-Lietuvas robeža (Medumi) (A13), Daugavpils apvedceļa (A14), Rēzeknes apvedceļa (A15) un autoceļa Tīnūži-Koknese (P80).

Uz reģionālajiem autoceļiem apgrūtināta braukšana ir visā Latvijā.

Rīgā autobusi un trolejbusi kavējas 20 minūtes

Vēl pirms plkst.8 sniega dēļ Rīgā autobusi un trolejbusi kavējas 20 minūtes, pastāstīja SIA "Rīga satiksme" pārstāve Baiba Bartaševiča-Feldmane.

Viņa skaidroja, ka Rīgā stipri snieg un satiksme kopumā ir palēnināta, līdz ar to rodas kavējumi arī sabiedriskajam transportam.

Mazākas problēmas esot tramvajiem, taču pirms brīža bija apstājusies 1. un 5.  maršruta tramvaja kustība, tādēļ šie tramvaji patlaban kavējas apmēram 15 minūtes.

Citos tramvaju maršrutos kavējumu neesot.

Atšķirībā no citām reizēm, kad tikusi prognozēta stipra snigšana, šoreiz Rīgā nav ieviestas tā dēvētās "puteņa biļetes".

Ziemā uz ceļa var būt gan sniegs, gan apledojums. Snigšanas laikā uz galvenajiem autoceļiem drīkst būt seši centimetri sniega, uz mazāk noslogotajiem asfaltētajiem ceļiem - līdz pat 10 centimetriem. Lai cik rūpīgi strādātu, autoceļu uzturētājs nevar novērst ziemu pavisam, uzsver uzņēmumā.

Autovadītājiem ir jābūt īpaši uzmanīgiem, izvēloties autoceļa seguma stāvoklim atbilstošu braukšanas ātrumu un ievērojot drošu distanci ar priekšā braucošajiem transportlīdzekļiem.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.