Lielai daļai skolnieku viens no neaizmirstamākajiem vasaras piedzīvojumiem ir vasaras nometnes. To izvēle ir ļoti liela un plaša gan satura, gan cenu ziņā, tomēr joprojām netrūkst arī nelegālo nometņu. Kādi tad ir sarkanie karogi, izvēloties bērnam nometni, un kādas pārmaiņas uzsākuši paši nometņu organizatori? Par to plašāk stāsta “360TV ZIŅneši”.

Reklāma

Pēdējos gados vairākkārt medijos ir nonākušās ziņas par dažādiem pārkāpumiem, kas notikuši nometnēs, līdz ar to, likumsakarīgi, vecākiem rodas jautājumus – kā izvēlēties bērnam drošu un piemērotu vasaras nometni?

Ik gadu Latvijā reģistrē vairāk nekā tūkstoti nometņu. Lolita, kura nometnes rīko jau vairāk nekā 20 gadus un nule kļuvusi arī par svaigi nodibinātās Latvijas nometņu organizatoru asociācija priekšsēdētāju, stāsta, ka ideja par oficiālu organizāciju jau bijusi sen, lai uzlabotu birokrātiskos procesus, kā arī celtu vidējo Latvijas nometņu kvalitāti.

“Vidēja kvalitāte – tieši tā to arī varētu raksturot. Viss, manuprāt, ir atkarīgs no tā, kurš ir nometnes organizētājs un kurš maksā naudu. Kurš maksā naudu, tas pasūtina mūziku. 

Ja vecāki maksā, tad vecāki par samaksāto naudu grib atbilstošu kvalitāti un ļoti rūpīgi izvērtē nometnes saturu,” 

stāsta Lolita Osipova, “Mirandas nometnes” vadītāja.

Diemžēl esot vairākas nometnes, kurām piešķirts līdzfinansējums, tāpēc vecākiem ir jāpiemaksā tikai kāda daļa, līdz ar to tās par kvalitāti daudz nedomā. Tāpat joprojām problēmas sagādā tā saucamās nelegālās nometnes.

“Bērni ir liela atbildība, tāpēc ir svarīgi, lai tas cilvēks, kuram jūs savu bērnu uzticat, ne tikai domā par šo te programmu un saturu, bet domā arī par drošības lietām, kas ir diezgan komplicēts jautājums – gan no ugunsdrošības viedokļa, gan higiēnas prasību viedokļa. Ne velti mums tomēr tie atzinumi ir jāsaņem, tiek apsekotas vietas, un arī nometņu laikā brauc pārbaudes,” piebilst Lolita Osipova.

Lai noskaidrotu, vai nometne ir legāla un saņēmusi visus nepieciešamos saskaņojumus, tā jāmeklē mājaslapā www.nometnes.gov.lv, kur redzamas visas Latvijā piedāvātās nometnes. Tās var meklēt gan pēc atrašanās vietas, gan mērķauditorijas, ilguma un programmas.

Vairāk skaties video!

Aptauja

Par kādu saturu LASI.LV būtu gatavs maksāt?

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.