Latvijas šķēpmetējas Anete Sietiņa un Līna Mūze-Sirmā Eiropas čempionātā Romā noslēdza labāko astoņnieku un pēc sacensībām abām bija diezgan pretējas sajūtas – Anete bija vīlusies, bet Līna gandarīta, ka tika tik augstu.

Reklāma

Sietiņai tika ieskaitīti vien divi no sešiem metieniem – otrais (58,72) un pēdējais (59,34). Sportiste atzina, ka vilšanās ir par tehnisko izpildījumu. "Gribējās izmantot visas sešas iespējas par 200%, un tā laikam bija lielākā problēma, jo bija baigā cīņa ar tehnisko izpildījumu. Par izcīnīto vietu varbūt būšu apmierināta, bet ne par rezultātu, jo tas nav tas, uz ko es esmu spējīga," intervijā LTV atzina Sietiņa, kurai sacensībās, pēc pašas teiktā, nobrucis tehniskais izpildījums tieši šķēpa izmetiena brīdī. 

Tomēr septītā vieta esot labs atskaites punkts nākamajiem startiem un cīņai par olimpisko ceļazīmi un startu Parīzē.

Mūzei-Sirmajai tika ieskaitīti trīs no pieciem metieniem, no pēdējā mēģinājuma viņai elkoņa savainojuma dēļ atsakoties. Rezultāts 58,58 metri deva astoto vietu. "Šodien tas bija maksimums, un esmu pat lepna ar sevi. Cīnīties par medaļām bija nereāli, jo 63,50 metri nav tas, ko es šodien varētu izdarīt," atklāta bija Līna. Iesildīšanās laikā viņa veikusi tikai ieskrējienus, jo jau tad sāpes bijušas lielas, bet ar katru metienu tās palielinājušās. Viņas treneris un vīrs Zigismunds Sirmais jau pēc ceturtā metiena teicis, ka viss, jābeidz. "Viņš uzsvēra, ka nedrīkstu nodarīt sev pāri, jo galvenais starts šogad ir olimpiskās spēles, un pēc nākamā metiena arī es sapratu, ka šoreiz jāpadodas, lai gan es neesmu no tiem cilvēkiem, kas labprāt padodas. 

Šķēpmešanā vajag visu ķermeni, bet ja ar roku un kaklu nevar pilnībā ieguldīties, tad 58,50 metri ir labākais, ko var izdarīt," 

piebilda šķēpmetēja.

Par Eiropas čempioni kļuva austriete Viktorija Hadsone (64,62), kura par 20 centimetriem pārspēja 20 gadus veco serbieti Adrianu Vilagošu, bet bronzu ar jaunu personīgo rekordu izcīnīja norvēģiete Marija Obsta (63,50).

Otrdienas vakarā Romas olimpiskajā stadionā īstu šovu vietējai publikai sagādāja augstlēcējs Džanmarko Tamberi, olimpiskajam čempionam uzvarot ar teicamu rezultātu 2,37 metri. Viņam tas bija pirmais starts šosezon, zelta medaļai būtu pieticis arī ar 2,31 metru, taču viņš jau čempiona godā lēca arī 2,34 un 2,37 metru augstumu, tiem pa vidu izspēlējot arī iestudētu etīdi ar kājas traumu un naglenē ievietotām atsperēm. Itālieši, arī valsts prezidents Serdžio Matarella goda ložā, bija sajūsmā.

Liela diena arī Igaunijai, jo par Eiropas čempionu desmitcīņā kļuva Johannes Erms, kurš nopelnīja 8764 punktus, kas viņam ir jauns rekords.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.