Četras godalgas – žūrijas balva, skatītāju balva, "Gan Foundation" balva – atbalsts filmas tālākai izplatīšanai Francijā – , bet iepriekšējā vakarā – godalga par labāko pilnmetrāžas filmas mūziku, ko komponējis pats Zilbalodis sadarbībā ar komponistu Rihardu Zaļupi.

Reklāma

Tik lielus un nozīmīgus panākumus pasaulē prestižākajā animācijas filmu festivālā Ansī ir guvusi Latvijas animācija – Ginta Zilbaloža filma "Straume" / "Flow".

Latvijas filma bija vienīgā, kas izpelnījās tik daudz godalgu. Līdzīgi kā Kannu kinofestivālā, kur filma piedzīvoja pasaules pirmizrādi, arī Ansī tā tika uzņemta ar vairāku minūšu ilgām stāvovācijām.

"Es daudz labprātāk komunicēju ar attēliem nekā ar vārdiem, to pierāda arī mana filma, kurā nav teksta. Saņemt tik daudz godalgu lielākajā pasaules animācijas notikumā ir neaprakstāms prieks. Gribu pateikties filmas komandai, producentiem un atbalstītājiem, kas uzņēmās veidot un finansēt šo īpatnējo, riskanto jauna režisora darbu. Visvairāk mani iepriecina skatītāju balva, un esmu patiesi laimīgs, ka filma tiks izplatīta kinoteātros daudzviet pasaulē un nesīs Latvijas animācijas vārdu tālāk," pēc triumfa Ansī saka filmas režisors Gints Zilbalodis.

"Mazas valsts autoru animācijas filmai saņemt visvairāk balvu konkursā, kurā piedalās rūdīti animācijas veterāni no visas pasaules, – tas liecina par Latvijas kino starptautisko konkurētspēju visaugstākajā līmenī. Filmas vēstījums par savstarpējo sadarbību un empātiju aizkustina. Priecājos kopā ar visu komandu ne tikai par panākumu Ansī, bet arī par to, ka filmai šis ir tikai ceļa sākums," vēsta producents Matīss Kaža.

Ginta Zilbaloža filma "Straume" vēsta par Kaķi – individuālistu, kurš dzīvo krāšņā un cilvēku pamestā pasaulē. Kad Kaķa mājas iznīcina plūdi, viņš ir spiests meklēt patvērumu nelielā laivā. Lai izdzīvotu, Kaķim jāiemācās sadzīvot ar dažādu citu sugu zvēriem, tajā skaitā Kapibaru, Lemuru, Putnu un Suni. "Straume" ir poētisks un vizuāli iespaidīgs animācijas kino bez dialogiem.

Ansī starptautiskais animācijas filmu festivāls ir viens no pazīstamākajiem un prestižākajiem šādiem notikumiem pasaulē, kas katru gadu jūnijā norisinās Francijā. Festivāls ir slavens ar savu gados jauno publiku – ik gadu uz Ansī brauc tūkstošiem animācijas studentu –, taču festivālu apmeklē arī pasaulē pazīstamāko animācijas studiju pārstāvji no "Dream Works", "Pixar" un citām. Ansī festivāla galvenā konkursa programma, kurai atlasīta arī filma "Straume", kinoindustrijā tiek uzskatīta par pasaulē lielāko un svarīgāko animācijas filmu konkursu.

Filmu "Straume" finansiāli atbalsta Nacionālais kino centrs, Valsts kultūrkapitāla fonds, "Eurimages", Francijas Nacionālais kino centrs, televīzijas "Arte" un "Canal+", arī dažādi reģionālie fondi un atbalsta programmas Francijā un Beļģijā. Filma veidota kā triju valstu kopražojums, sadarbojoties studijām "Dream Well Studio" (Latvija), "Sacrebleu Productions" (Francija) un "Take Five" (Beļģija). Latvijas pirmizrādi "Straume" piedzīvos rudenī.

Aptauja

Par kādu saturu LASI.LV būtu gatavs maksāt?

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.