Latvijas Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem SIA "Lanekss" piegādājis tēju no Krievijas un sāli no Baltkrievijas, pirmdien vēstīja Latvijas Televīzijas raidījums "Panorāma".

Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem (NBS) pārtikas produktus pasūta caur Valsts loģistikas un iepirkumu centru. Pērn oktobrī armijai piegādāti 2,6 kilogrami Krievijas izcelsmes tējas, bet šogad janvārī armija saņēmusi septiņus kilogramus Baltkrievijā ražota sāls. Abas preces NBS nosūtījis atpakaļ.

NBS Apvienotā štāba priekšnieka vietnieks atbalsta jautājumos Kaspars Zdanovskis raidījumā skaidroja, ka 

līgumos nav konkrēti ierakstīts, ka no Krievijas un Baltkrievijas šos produktus nevar piegādāt, bet, strādājot ar komersantiem, panākts, ka šie produkti nenonāk NBS ēdnīcās. 

Viņš apsverot iespēju nākotnē tādu punktu iekļaut līgumā, bet piebilst, ka pārtikas produkti nav pakļauti sankcijām.

Ministru prezidentei Evikai Siliņai otrdien pēc valdības sēdes žurnālisti vaicājuši, vai nebūtu jāpieņem kāds normatīvais akts, kas aizliedz šo valstu pārtikas produktu lietošanu valsts iestādēs, Siliņa atbildēja: "Šis gadījums ir arī katras iestādes personīgās izvērtēšanas jautājums. Skaidrs, ka neviens nevēlas un nevar iedomāties, ka NBS lieto Krievijas tēju, bet vai tas ir jāaizliedz likuma līmenī? Domāju, ka šādas mazās lietas ir jāspēj risināt katrai iestādei pašai. Ne vienmēr likums ir labākais veids, kā to atrisināt." Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis premjerei piekrita, sakot, ka tas ir NBS iekšējais jautājums. Vienlaikus ministrs atzina, ka tas ir arī "prestiža un morāles jautājums". Pēc Kozlovska domām, NBS karavīriem labāk būtu dzert tēju vai kafiju, kas nav ražota Krievijā.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.