Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) drīzumā slēgs līgumu ar Francijas uzņēmumu "Manufacture Francaise des Pneumatiques Michelin" par dalību starptautiskajā gastronomijas ceļvedī "Michelin Guide".

"Latvijas Avīze" noskaidroja LIAA, ka līguma slēgšana ir tuvāko dienu jautājums, bet publisks paziņojums no Francijas uzņēmuma tiek gaidīts nākamnedēļ. Iepirkuma summa ir 1,27 miljoni eiro, liecina paziņojums Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā. Šis iepirkums veikts sarunu procedūrā, jo līguma izpildi var nodrošināt tikai konkrēts piegādātājs, nepastāvot konkurences apstākļiem tehnisku iemeslu dēļ. Šis līgums jāizpilda divu gadu laikā.

Kā jau vēstīts, "Michelin Guide" ir pats zināmākais restorānu ceļvedis pasaulē, kas turklāt tiek uzskatīts par starptautisku rekomendāciju, it īpaši tiem tūristiem, kuri vietas apskata pēc citu vērtējumiem. Jāatgādina, ka pagājušā gada novembrī LIAA noslēdza līgumu ar "Manufacture Francaise des Pneumatiques Michelin" par gastronomijas potenciāla analīzi Latvijā, kas izmaksāja 150 tūkstošus eiro. 

Līgums paredzēja izpētīt vairāk nekā 30 restorānu, sniedzot savu atzinumu. Tiesa, tas vēl nav publicēts.

LIAA pārstāvji iepriekš skaidroja, ka gastronomijas tūrisms un tā nozīme pasaulē pieaug, turklāt Latvijā tiekot izstrādāti dažādi gardēžu tūrisma maršruti un citi piedāvājumi saistībā ar gastronomiju, tādēļ LIAA saskata potenciālu gastronomijas tūrisma attīstībā. Atbalstu "Michelin" iniciatīvai pauda arī nozares pārstāvji, vēloties iesaistīties aktivitātēs, kuras saistītas ar Latvijas kā gastronomijas tūrisma galamērķa popularizēšanu. Pavāri jau izteikušies, ka šis ir prestižs novērtējums, kas būtu svarīgs gan nozarei, gan tūrisma jomas attīstībai. Igaunijā jau darbojas divi ar "Michelin" zvaigznēm novērtēti restorāni.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.