Līdz Parīzes olimpiskajām spēlēm atlicis mazāk par mēnesi, organizatoru galvenās rūpes saistītas ar drošības nodrošināšanu.

Reklāma

"Šīs būs drošas olimpiskās spēles, būsim gatavi," vakar preses konferencē sacīja Francijas vēstniece Latvijā Aurēlija Ruajē-Gunēna. Ik dienu par drošību rūpēsies ap 30 tūkstošiem policistu, uzaicināti arī vairāki kinologi no Latvijas ar suņiem Džeku un Redžiju. 

Atklāšanas ceremonijā, kas būs unikāla, jo pirmo reizi norisināsies nevis stadionā, bet gan Sēnas upē un tai klātienē varēs sekot vairāk nekā 300 tūkstoši skatītāju, dežurēs 45 tūkstoši drošībnieku.

Franciju olimpisko spēļu laikā apmeklēs vairāk nekā 150 valstu valdību pārstāvju. Franči uzsvēršot politisko atbalstu Ukrainai karā pret Krieviju. Vienu miljonu eiro Francija novirzījusi, lai palīdzētu gatavošanās procesā vairāk nekā 200 ukraiņu olimpiešiem.

Uz "Latvijas Avīzes" jautājumu paust attieksmi attiecībā uz Starptautiskās olimpiskās komitejas (IOC) lēmumu ļaut Parīzes spēlēs neitrālā statusā piedalīties Krievijas un Baltkrievijas sportistiem Aurēlija Ruajē-Gunēna sacīja, ka Francija ir spēļu organizatore, bet lēmumu par dalībniekiem pieņēma IOC. Noteikumi par agresoru valstu sportistu neitralitāti esot strikti un būšot sankcijas, ja tiks pārkāpti, viņi nevarēs piedalīties atklāšanas ceremonijā, nebūs valsts karoga, himnas. "Mums ir ierobežotas iespējas. Tas bija neatkarīgs IOC lēmums, ko pasaules sporta sabiedrība akceptēja, tāpat arī Ukraina," uzsvēra vēstniece. 

Viņasprāt, Francijas valdība nevarēja iejaukties un, piemēram, neizsniegt okupantu pārstāvjiem vīzas iebraukšanai valstī, pamatojot to ar Šengenas zonu. Francija aizstāvot demokrātiskas vērtības un nevarot ar savu rīcību iet pret tām. Vēstniece arī atzina, ka organizatori rūpīgi gatavojas novērst kibernoziegumus, šie draudi arī galvenokārt saistīti ar Krieviju.

Parīzieši pie tūristu masām ir pieraduši, līdz ar to būtiskas neērtības saistībā ar viesu pieplūdumu pilsētā neizjutīs, lai gan daudzi vietējie uz spēļu laiku plāno doties prom. Parīzē pirms spēlēm izveidotas divas jaunas metro līnijas, kā arī veloceliņi pagarināti par 415 kilometriem.

Latvijas olimpiešu pulku papildinājis Ernests Zēbolds BMX frīstailā. Olimpiskajās kvalifikācijas sacensībās viņš palika aiz svītras, tomēr kopumā labie rezultāti un 13. vieta pērn pasaules čempionātā ļāva 25 gadus vecajam ventspilniekam tikt pie olimpiskās ceļazīmes. BMX frīstails olimpisko spēļu programmā debitēja 2021. gadā Tokijā un Zēbolds būs pirmais Latvijas pārstāvis, kas olimpiskajās spēlēs startējis šajā sporta veidā.

Parīzes olimpiskās spēles risināsies no 26. jūlija līdz 11. augustam.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.