Latvijas biatlona izlase, par spīti finansiālajām grūtībām, uz Pasaules kausa posmiem Ziemeļamerikā dosies pilnā sastāvā.

Rīt sāksies posms Holmenkollenā Norvēģijā, kam sekos sacensības Jūtā ASV un Kenmorā Kanādā. Latvijas izlasi tāpat kā līdzšinējā sezonā pārstāvēs četri kungi un četras dāmas. Latvijas Biatlona federācijas (LBF) izplatītajā lūgumā ziedot no nepieciešamajiem 60 tūkstošiem eiro izdevies iegūt aptuveni trešdaļu, ieskaitot arī uzņēmēju un pašvaldību naudu. "Pasaules čempionāta laikā bija lielāka aktivitāte, šobrīd maza, bet diezgan veiksmīgi strādājam ar sponsoriem," "Latvijas Avīzei" teica LBF ģenerālsekretārs Juris Pīpkalējs.

Starptautiskā Biatlona savienība (IBU) paudusi neizpratni par LBF finansiālajām grūtībām, norādot, ka ik gadu Latvija ir starp piecām lielākajām naudas saņēmējām. Pērn tā izmaksāja 372 tūkstošus eiro, ar ko gan nevar nosegt ne pusi no kopējā budžeta.

"Neuzskatu, ka ar lūgumu ziedot esam ko sliktu izdarījuši. Ja valsts nespēj palīdzēt nepieciešamajā apjomā un no sponsoriem arī nevaram visu piesaistīt, tad jāizmanto tādi instrumenti, kādi paliek mūsu rīcībā. 

Piemēram, Latvijas Universitāte saņem naudu no valsts budžeta, bet mājaslapā ir vismaz desmit projekti, kam sabiedrība var ziedot, tajā skaitā kora aizbraukšanai uzstāties ASV," Pīpkalējs pēdējā laikā saskāries ar negatīviem viedokļiem.

Pasaules jauniešu čempionātā Otepē Igaunijā Elza Bleidele vakar, šautuvē nekļūdoties ne reizi, sešu kilometru sprintā izcīnīja septīto vietu. Puišiem 7,5 kilometru sprintā labākais no Latvijas bija Aleksis Samcevics ar 20. vietu, Matīss Meirāns bija 25., no kura vēl divas vietas atpalika Kristians Kārlsbergs. Visiem neaizvērts palika viens mērķis. Pirms tam 12,5 kilometru distancē labākais bija Meirāns ar 14. vietu, bet Bleidele 10 kilometros – 22. Junioriem sekmes vājākas.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.