Dāvis Bertāns pēc nokļūšanas Šarlotas "Hornets" atkal demonstrē savu labāko basketbolu.

Bertāns "Hornets" rindās piedalījies deviņās spēlēs un tālmetienus realizējis ar 44,8 procentu precizitāti, kas viņam ir labākais rādītājs Nacionālās basketbola asociācijas karjerā, kā arī labākais komandā. Vidēji nospēlētajās 16 minūtēs Dāvis izmet virs sešiem tālmetieniem, iepriekšējos trijos mačos – 10, 9 un 9, kas ir vairāk nekā Oklahomasitijas "Thunder" sastāvā šosezon kopā (24). Katrā no šīm trim spēlēm Bertāns guvis pa 14 punktiem, spēles laiks bijis virs 20 minūtēm. Par spīti tam, ka Oklahomasitijā ar viņu pilnībā nerēķinājās, Dāvis spēja uzturēt sevi lieliskā sportiskā formā, kas šobrīd ļauj demonstrēt savu lielāko trumpi – tālmetienu – visā krāšņumā. 

Šarlotē jau izskan viedokļi, ka izpirkt Bertāna līguma pēdējo gadu par pieciem miljoniem ASV dolāru, kā tika runāts iepriekš, nav laba doma. Šāds latviešu lāzeris viņiem ir vajadzīgs!

Lai gan "Hornets" jau labu laiku kā nepretendē uz dalību izslēgšanas turnīrā, pēc lielajām sastāva izmaiņām pirms nepilna mēneša komandas rezultāti krietni uzlabojušies – piecas uzvaras un seši zaudējumi, tiesa, tagad pieci no tiem pēc kārtas. Faktiski uzvarēt nav komandas interesēs, jo zemāka vieta tabulā nozīmēs labākas iespējas draftā. Lai nu kā, līdz ar latvieša debiju tika pārtraukta desmit zaudējumu un ievadīta četru uzvaru sērija. Līgas vērtējumā Šarlota ir ceturtā no beigām.

"Valmiera Glass VIA" Latvijas–Igaunijas līgas mačā brāļu Bertānu un virknes citu labu basketbolistu dzimtajā Rūjienā ar 61:56 pārspēja Pērnavas "Sadam", kas cīnās par vietas saglabāšanu izslēgšanas spēļu zonā. Valmieriešiem tā bija sestā uzvara 25 spēlēs, kopvērtējumā ieņemot 13. vietu no 16 komandām. Zīmīgi, ka Valmieras basketbolisti divas uzvaras pēc kārtas izcīnīja pirmo reizi pēc teju divu gadu pārtraukuma.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.