Ventspilniece Rūta Lasmane sestdien Bostonā triumfēja ASV studentu (NCAA) čempionātā vieglatlētikā telpās, trīssoļlēkšanā sasniedzot šobrīd piekto labāko rezultātu pasaulē – 14,47 metri!

Teksasas Tehnoloģiju universitātē ceturto mācību gadu aizvadošā Lasmane līdz šim NCAA čempionātos bija izcīnījusi trīs bronzas medaļas, bet nu rokās arī kārotais zelts, piedevām ļoti pārliecinoša uzvara, jo otrās vietas ieguvēja zviedriete Emīlija Šēstrande iespēja 13,72 metrus. Lasmane par 27 centimetriem laboja savu personīgo rekordu, tikai par astoņiem centimetriem atpalika no olimpiskā kvalifikācijas normatīva, kā arī uzrādīja visu laiku trešo labāko rezultātu Latvijas dāmu trīssoļlēkšanā (tālāk lēkušas tikai Gundega Sproģe – 14,76 un Jeļena Blaževiča – 14,55). Iepriekšējo reizi kāds no Latvijas vieglatlētiem par NCAA čempionu kļuva 2006. gadā, kad tas izdevās Artūram Āboliņam tāllēkšanā un Dacei Ruskulei diska mešanā. Šī gada labāko rezultātu listē Lasmane ir piektā, bet pasaules rangā pirms NCAA čempionāta atradās 34. vietā. Vēl būtiskāk, viņa līdz šim bija pirmā aiz svītras olimpisko spēļu kvalifikācijas rangā, bet tagad nu vajadzētu pakāpties augstāk un atrasties starp tām 32 sportistēm, kas kvalifikācijas cikla beigās 30. jūnijā tiks pie olimpiskajām ceļazīmēm.

NCAA čempionāta finālsacensībās trīssolī startēja arī Darja Sopova, ar savu šīs sezonas labāko rezultātu 13,58 metri ieņemot sesto vietu. Tāpat dienu iepriekš pieccīņā bronzas medaļu izcīnīja Kristīne Blaževiča (4427), bet piektā ar jaunu personīgo rekordu – 4353 – bija Elīza Kraule.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.