Latvijas sportā pēdējā laikā tik populāro bronzu savā mājas turnīrā Jūrmalā izcīnīja arī Latvijas pludmales volejbola neapšaubāmās līderes Tīna Graudiņa un Anastasija Samoilova.

Majoros notikušajā pludmales volejbola profesionālās tūres "Challenge" sērijas sacensībās Graudiņa/Samoilova aizvadīja teju teicamu turnīru, izcīnot piecas uzvaras sešos mačos. Vienīgā neveiksme svētdienas rīta pusē pusfinālā pret kanādietēm Melisu Umanu-Peredesu/Brendiju Vilkersoni ar 0:2 (17:21, 16:21), kuras bija nedaudz labākas uzbrukumā. Pirms tam piektdien grupu turnīrā divos setos uzvarētas amerikānietes un brazīlietes, sestdien astotdaļfinālā arī pietika ar diviem setiem, lai apspēlētu somietes, bet ceturtdaļfinālā itālietes. Mačā par trešo vietu Latvijas duetam bija jācīnās ar brazīlietēm Tainu Silvu/Viktoriju Lopesu. Pirmajā setā pārliecinoši labākas mājinieces 21:11, otrajā no 2:7 izdevās panākt 15:12 un tikt arī pie mačbumbas, tomēr brazīlietes setu izvilka 20:22. Izšķirošajā trešajā setā amerikāņu kalniņi – Graudiņa/Samoilova esot vadībā ar 9:6, ļāva pretiniecēm gūt piecus punktus pēc kārtas. 

Beigās nervi un raksturs spēcīgāks publikas karsti atbalstītajām laukuma saimniecēm, setā svinot uzvaru ar 15:13. 

Savukārt Anete Namiķe/Varvara Brailko grupā zaudēja abās spēlēs un ierindojās dalītā 19. vietā.

Latviešiem skumja situācija

Latvijas vadošais vīru duets Aleksandrs Samoilovs/Jānis Šmēdiņš pēc turnīra bija vīlušies. Trīs spēlēs izcīnīta viena uzvara un dalīta devītā vieta pavisam nebija tas, kam abi veterāni bija gatavojušies. Astotdaļfinālā ar 0:2 (19:21, 18:21) atzīts amerikāņu Trevora Kreba/Teo Brunera pārākums. "Amerikāņi nospēlēja akurātāk. It kā labi servējām, bet viņi grūtās bumbas, par spīti vējam, izspēlēja perfekti, iebakstīja pa līnijām. Atslēga bija uzbrukums, jo nebijām precīzi serves uzņemšanā un nevarējām savā stilā izspēlēt uzbrukumus. Bruners ir viens no labākajiem bloķētājiem, viņu vajadzēja izkustināt gar tīklu, taču tad jābūt perfektai serves uzņemšanai, kas mums nebija," sarunā ar "Latvijas Avīzi" atzina Samoilovs. Viņiem šis bijis sezonas svarīgākais turnīrs, kam gatavojušies ļoti nopietni, treniņprocesā piesaistot arī itāļu treneri Marko Solustri, ar kuru strādāja pirms Tokijas olimpiskajām spēlēm. 

Diemžēl šobrīd par nākamajiem turnīriem ir liela neskaidrība, jo pie citām iespējām viņi īsti vairs netiek. 

"Mums šeit vajadzēja vismaz medaļu, lai atgrieztos normālā sacensību apritē, jo tagad netiekam klāt pie turnīriem. Pat "Challenge" sērijas mačos esam rezervistu listē, nemaz nerunājot par "Elite 16", kur mēs starp rezervistiem, šķiet, esam ap 35. vietu. Turnīri jau tā notiek teju vienu reizi mēnesī un pie tiem pašiem netiekam. Komandu spēku samēri ir līdzīgi, tāpēc vienu brīdi esi augšā, bet pēc diviem turnīriem jau atrodies beigās. Jaunā sistēma ir diezgan nežēlīga, un latviešu komandām situācija ir diezgan skumja. Kā tikt ārā no bedres? Jāuzvar divos turnīros pēc kārtas, bet mēs jau netiekam pie tiem turnīriem," reālo situāciju ieskicēja Šmēdiņš, kurš nav gatavs piedalīties trešā līmeņa jeb "Future" sērijas turnīros ārzemēs. "Cerams, ka šī nebija mūsu pēdējā spēle karjerā šāda līmeņa sacensībās Jūrmalā," piemetināja Samoilovs, kurš pēc pērn septembrī veiktās ceļgala operācijas jūtas labi un veselības likstas ar pārinieku nav traucējušas. Nav skaidrs, vai abi tiks pie iespējas piedalīties Eiropas čempionātā, jo ranga punktu pietrūkst. "Ar punktiem ir diezgan švaki, esam tos nodedzinājuši. Sezonas sākumā bija 1820, bet tagad gandrīz uz pusi mazāk, bet, lai tiktu uz Eiropas čempionātu, vajag aptuveni 1300 punktu. Tagad komandas vairāk sēž mājās, nevis brauc un spēlē," secināja Jānis Šmēdiņš.

Pārējie četri Latvijas vīru dueti nemaz nepārvarēja kvalifikāciju un pamatturnīrā neiekļuva.