Aļona Ostapenko duetā ar Ukrainas tenisisti Ludmilu Kičenoku Austrālijas atklātajā čempionātā aizcīnījās līdz dāmu dubultspēļu finālam, taču pie titula netika.

Finālspēlē Ostapenko/Kičenoka ar 1-6, 5-7 atzina taivānietes Suvejas Sje un beļģietes Elisas Mertensas pārākumu. Latvijas un Ukrainas duets nopelnīja 1300 ranga punktus un 242 tūkstošus eiro lielu naudas balvu, kas gan jādala uz pusēm. Uzvarētāju duetā jāizceļ 38 gadus vecā Suveja Sje, kura Melburnā izcīnīja divus titulus, jo kopā ar poli Janu Zielinski palika nepārspēta arī jauktajā dubultspēlē.

Viņa savulaik pasaules rangā vienspēlēs bijusi 23. vietā, šobrīd gan ir astotajā desmitā, uzsvaru liekot tieši uz dubultspēlēm, kur viņai nu ir astoņi "Grand Slam" turnīru uzvarētājas tituli.

Divu nedēļu ilgajam Austrālijas atklātajam čempionātam punkts tika pielikts ar kārtīgu trilleri, vīru vienspēļu finālā pie sava pirmā "Grand Slam" titula tiekot 22 gadus vecajam itālim Jannikam Sinneram, kurš līdz 13 gadu vecumam lielākus panākumus guva kalnu slēpošanā, nevis tenisā. Pusfinālā Sinners sagrāva galveno favorītu Novaku Džokoviču, bet izšķirošā spēle izvērtās par īstu drāmu, jo itālis zaudēja pirmos divus setus, taču pēc tam tomēr pārspēja Daņiilu Medvedevu ar 3-6, 3-6, 6-4, 6-4, 6-3. Medvedevam šis bija trešais fināls Melburnā un trešais zaudējums. Par dāmu turnīra uzvarētāju otro gadu pēc kārtas kļuva Arina Sabaļenka, kura viegli ar 6-3, 6-2 pieveica ķīnieti Dženu Cjiņveņu.