Šajā raidierakstā piedāvājam noklausīties fragmentus no "Latvijas Avīzes" intervijas ar NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra direktoru Jānis Sārtu.

Latvijas Nacionālie bruņotie spēki (NBS) marta sākumā izplatīja paziņojumu, kurā aicina sabiedrību kritiski vērtēt vēstījumus par iespējamo Krievijas uzbrukumu Baltijas valstīm, nedalīties ar tiem tālāk, lai "neatbalstītu Krievijas propagandas mašinēriju tās mēģinājumos sēt bailes". Uzsvars likts uz sabiedrības mierināšanu, piemēram, apgalvojot, ka Latvijā drošības situācija neatšķiras no tādām NATO valstīm kā Spānija vai Itālija. Paziņojums izsauca pretrunīgas reakciju. Problēma tā, ka pēdējos mēnešos vēstījumi par to, ka Krievija gatavojas karam ar NATO nenāk no Kremļa, bet gan no respektabliem avotiem Rietumos - amatpersonām, pētniekiem, izlūkdienestu pārstāvjiem un tamlīdzīgi. Putins tieši pretēji – vairākkārt atkārtojis, ka tās ir muļķības, neko tādu viņš neplāno darīt. Kā vērtēt šīs pretrunas?

Šajā raidierakstā arī par dīvaino "botu" uzbrukumu mikroblogošanas vietnē "X" - simtiem līdzīgu ierakstu latviešu valodā, kuri mēģināts aizstāvēt Krievijā notiekošajās sacensībās spēlējošus Latvijas pārstāvjus, kas saņēmuši sodu, kā arī citiem jauniem dezinformācijas paņēmieniem.

KLAUSIES:

Atmaskots

Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par publikācijas saturu atbild "Latvijas Avīze".