Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis piektdien Francijas parlamentā paudis cerību, ka šomēnes Šveicē gaidāmais miera samits sekmēs taisnīgu kara atrisinājumu.

Reklāma

"Pirmais miera samits varētu kļūt par formātu, kas pietuvinātu šī kara taisnīgu izbeigšanu," uzrunājot Francijas parlamentu, sacīja Zelenskis. "Esmu pateicīgs par visu, ko jūs jau darāt, un tas ir ļoti daudz. Taču, lai panāktu taisnīgu mieru, ir jādara vairāk," viņš uzsvēra.

Ukrainas prezidents un daudzu citu valstu līderi šonedēļ ieradušies Francijā, lai piedalītos pasākumos par godu 80.gadadienai kopš sabiedroto spēku izsēšanās Normandijā 1944. gada 6. jūnijā.

Zelenskis brīdināja, ka 80 gadus pēc Normandijas desanta Eiropa "diemžēl vairs nav miera kontinents".

"Tieši Ukrainā atrodas Eiropas drošības atslēga," 

viņš uzsvēra, norādot, ka mieru nevar panākt gar pašreizējām kontroles līnijām.

"Jo bez kontroles pār Ukrainu Krievijai būs jābūt normālai nacionālai valstij, nevis koloniālai impērijai, kas pastāvīgi meklē jaunas teritorijas Eiropā, kā arī Āzijā un Āfrikā," sacīja Ukrainas līderis.

Aptauja

Cik bieži lasi/klausies tiešsaistes mediju LASI.LV?

KONTEKSTS

2022. gada 24. februārī Krievijas diktators Vladimirs Putins deva pavēli iebrukt Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija pierādījumu. Starptautiskā krimināltiesa (SKT) 2023. gada martā izdeva Putina aresta orderi par nelikumīgu ukraiņu bērnu deportāciju no okupētajām teritorijām Ukrainā. 

Ukrainas atbalstītāji nezaudē ticību, ka ukraiņi vēl ir ceļā uz uzvaru un agri vai vēlu Krievijas okupantu armijai nāksies atkāpties no Ukrainas zemes.