Ukraina ir neapmierināta ar reaktīvo iznīcinātāju F-16 pilotu apmācību tempiem, ceturtdien vēsta izdevums "Politico", atsaucoties uz avotiem.

Reklāma

Kijiva mudina ASV un citas valstis F-16 pilotu apmācības paātrināt. 

Ukrainas amatpersonas uzskata, ka patlabanējā apmācību procesā netiek sagatavots pietiekams pilotu skaits, kas varētu lidot ar kaujas lidmašīnām, ko Kijiva drīzumā saņems militārās palīdzības veidā.

Saskaņā ar izdevuma avotu teikto, Ukraina vairākkārt ir paziņojusi, ka ir gatava nekavējoties nosūtīt 30 pilotus uz ASV, lai apmācītu viņus lidot ar F-16. 

Tomēr Baltais nams ir informējis Kijivu par vietu trūkumu bāzē Arizonā un gatavību līdz septembra beigām apmācīt tikai 12 ukraiņu pilotus, norāda "Politico".

Arī ASV Pārstāvju palātas Izlūkošanas komitejas priekšsēdētājs Maiks Tērners mudinājis ukraiņu pilotu apmācības paātrināt. 

Maijā viņš un citas amatpersonas nosūtīja vēstuli Pentagonam, pieprasot šim jautājumam piešķirt prioritāti, vēsta izdevums.

Savukārt Baltais nams atteikumu pieņemt 30 ukraiņu pilotus apmācībām pamatoja ar to, ka arī citas valstis ir rindā uz apmācībām darbam ar F-16 un ASV nevar pārkāpt savas saistības pret tām.

Arī citos F-16 pilotu apmācību centros Dānijā un Rumānijā trūkst mācību vietu, norāda "Politico" avoti.

Dānija, Norvēģija, Nīderlande un Beļģija plāno uz Ukrainu nosūtīt vairāk nekā 60 ASV ražotu iznīcinātāju, norāda izdevums. 

Paredzams, ka šīs lidmašīnas palīdzēs Ukrainai gaisā stāties pretī Krievijai un atspiest Krievijas karaspēku prom no frontes līnijas, piemēram, Harkivas apgabalā. 

Turklāt Nīderlande un Dānija ir atļāvušas Kijivai izmantot savus F-16, lai uzbruktu militāriem mērķiem Krievijas teritorijā.

Ukraina: Krievijas dzīvā spēka zaudējumi sasniedz 515 000

Krievijas karaspēka dzīvā spēka zaudējumi Ukrainā līdz ceturtdienas rītam sasnieguši 515 000 karavīrus, ziņo Ukrainas armijas ģenerālštābs.

Saskaņā ar ģenerālštāba datiem diennakts laikā iznīcināti 1300 iebrucēji.

Kopš atkārtotā iebrukuma sākuma 2022. gada 24. februārī krievi zaudējuši 7828 tankus, 15 076 bruņutransportierus, 13 433 lielgabalus un mīnmetējus, 1095 daudzlādiņu reaktīvās iekārtas, 831 zenītartilērijas iekārtu, 357 lidmašīnas, 326 helikopterus, 10 846 bezpilota lidaparātus, 2270 spārnotās raķetes, 27 kuģus un ātrlaivas, vienu zemūdeni, 18 360 automobiļus un autocisternas, kā arī 2230 specializētās tehnikas vienības.

Krievijas zaudējumu apmērs tiek precizēts, jo informācijas ieguvi traucē karadarbība.

KONTEKSTS

2022. gada 24. februārī Krievijas diktators Vladimirs Putins deva pavēli iebrukt Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija pierādījumu. Starptautiskā krimināltiesa (SKT) 2023. gada martā izdeva Putina aresta orderi par nelikumīgu ukraiņu bērnu deportāciju no okupētajām teritorijām Ukrainā. 

Ukrainas atbalstītāji nezaudē ticību, ka ukraiņi vēl ir ceļā uz uzvaru un agri vai vēlu Krievijas okupantu armijai nāksies atkāpties no Ukrainas zemes.