Ukrainas Aizsardzības ministrijas Galvenā izlūkošanas pārvalde (HUR) piektdien paziņoja, ka lidlaukā Maskavā iznīcināts militārais helikopters Ka-32.

Reklāma

"Naktī uz 2024. gada 26. aprīlī Maskavā Krievijas Aizsardzības ministrijas lidlaukā "Ostafjeva" iznīcināts ienaidnieka daudzfunkcionālais helikopters Ka-32," teikts paziņojumā.

Lidlauks atrodas Jaunajā Maskavā uz ziemeļiem no Podoļskas.

To kopīgi izmanto lidsabiedrība "Gazprom avia" un Krievijas Aizsardzības ministrija, norāda HUR.

"Iznīcināto aviācijas tehnikas vienību agresorvalsts izmantoja Maskavas aviācijas centra interesēs, cita starpā Krievijas okupācijas armijas operāciju atbalstīšanai," teikts Ukrainas militārā izlūkdienesta paziņojumā medijiem.

Platformā "Telegram" HUR paziņojumam pievienots video.

Britu izlūki: Paātrinājusies krievu spēku virzīšanās uz rietumiem no Avdijivkas

Krievijas karaspēka virzīšanās uz rietumiem no Avdijivkas pēdējās nedēļas laikā ir paātrinājusies, teikts Lielbritānijas Aizsardzības ministrijas jaunākajā ziņojumā.

Ziņojumā norādīts, ka Krievijas karaspēks izveidojis šauri ķīli dziļāk Ukrainas teritorijā, lai iekļūtu Očeretinē, kas atrodas aptuveni 15 kilometrus uz ziemeļiem no Avdijivkas centra.

Kopš krievi februāra vidū sagrāba savā kontrolē Avdijivku, šis apgabals kļuvis par vienu no galvenajiem Krievijas operāciju rajoniem, norādīja britu izlūkdienesti.

"Neraugoties uz ilgstošiem smagiem zaudējumiem, ļoti iespējams, ka Krievijas sauszemes spēki spēj turpināt uzbrukt ukraiņu pozīcijām šajā apgabalā un ir pārņēmuši savā kontrolē vairākas nelielas apdzīvotās vietas," 

teikts Lielbritānijas Aizsardzības ministrijas jaunākajā ziņojumā.

KONTEKSTS

2022. gada 24. februārī Krievijas diktators Vladimirs Putins deva pavēli iebrukt Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija pierādījumu. Starptautiskā krimināltiesa (SKT) 2023. gada martā izdeva Putina aresta orderi par nelikumīgu ukraiņu bērnu deportāciju no okupētajām teritorijām Ukrainā. 

Ukrainas atbalstītāji nezaudē ticību, ka ukraiņi vēl ir ceļā uz uzvaru un agri vai vēlu Krievijas okupantu armijai nāksies atkāpties no Ukrainas zemes.