Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis pirmdien sasaucis augstākās virspavēlniecības sanāksmi, lai apspriestu Harkivas aizsardzības stiprināšanu.

Reklāma

"Galvenais jautājums ir Harkiva, pilsētas aizsardzība pret Krievijas triecieniem un iespējas stiprināt mūsu pretgaisa aizsardzību un radioelektronisko aizsardzību," sacīja Zelenskis.

Pēc Zelenska sacītā, Ukrainas Bruņoto spēku virspavēlnieks Oleksandrs Sirskis sanāksmē sniedzis jaunāko informāciju par situāciju galvenajos kaujas laukos.

"Mēs turam pozīcijas. Galvenais šobrīd ir efektīva loģistika. 

Izlūkošana un speciālie dienesti strādā pie jauniem soļiem, lai samazinātu Krievijas kara potenciālu," paziņoja Zelenskis.

Zaporižjas apgabalā Krievijas triecienos nogalināti trīs cilvēki

Zaporižjas apgabalā Ukrainas dienvidos Krievijas triecienos pirmdien nogalināti trīs cilvēki, paziņojis apgabala kara administrācijas vadītājs Ivans Fedorovs.

Trieciens lauku apvidū tika veikts dienu pēc tam, kad Krievijas uzbrukumā Huļaipoles pilsētā tika nogalināti trīs cilvēki.

Zaporižjas apgabala Polohu rajonā "nogalināti trīs cilvēki un trīs cilvēki ievainoti", sociālajos tīklos paziņoja Federovs.

Viņš pavēstīja, ka krievu iebrucēji pēdējo 24 stundu laikā 357 reizes uzbrukuši astoņiem apdzīvotiem rajoniem Zaporižjas apgabalā.

Ukraina notriekusi 17 no 24 Krievijas palaistajiem "Shahed"

Krievija uz mērķiem Ukrainā aizvadītajā naktī palaidusi 24 lidrobotus "Shahed", no kuriem Ukrainas pretgaisa aizsardzība notriekusi 17, pirmdien paziņoja Ukrainas Gaisa spēki.

Bezpilota lidaparātu uzbrukumā nodarīti postījumi Odesas un Mikolajivas apgabalos, ziņo vietējās amatpersonas.

Ukrainas Gaisa spēki paziņoja, ka naktī uz pirmdienu Krievija no okupētā Zaporižjas apgabala palaida vadāmo aviācijas raķeti H-59, bet no Krimas un Krievijas Kurskas un Jeiskas rajoniem palaisti 24 "Shahed-131/136" tipa uzbrukuma lidroboti.

Ukrainas pretgaisa aizsardzība Dņipropetrovskas apgabalā notriekusi raķeti H-59 un 17 lidroboti notriekti Odesas, Mikolajivas, Kirovohradas, Hmeļniuckas un Žitomiras apgabalā.

Gaisa uzbrukuma atvairīšanai tika iesaistītas kaujas lidmašīnas, pretgaisa raķešu vienības, mobilās uguns grupas un elektroniskā kara tehnika.

Odesas apgabalā tika notriekti četri bezpilota lidaparāti. Tomēr trāpījumā Odesas rajonā bojāts loģistikas un transporta objekts. Atlūzas no notriektā "Shahed" sabojāja arī degvielas uzpildes staciju. Cilvēki nav cietuši.

Mikolajivas apgabalā tika notriekti divi bezpilota lidaparāti. Voznesenskas rajonā notriektā "Shahed" atlūzas sabojāja elektropārvades līnijas, kā rezultātā bez elektrības palikušas 14 apdzīvotas vietas un vēl viena apdzīvota vieta palikusi daļēji bez elektrības. Notiek darbi, lai atjaunotu elektroapgādi. Par cietušajiem ziņu nav.

KONTEKSTS

2022. gada 24. februārī Krievijas diktators Vladimirs Putins deva pavēli iebrukt Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija pierādījumu. Starptautiskā krimināltiesa (SKT) 2023. gada martā izdeva Putina aresta orderi par nelikumīgu ukraiņu bērnu deportāciju no okupētajām teritorijām Ukrainā. 

Ukrainas atbalstītāji nezaudē ticību, ka ukraiņi vēl ir ceļā uz uzvaru un agri vai vēlu Krievijas okupantu armijai nāksies atkāpties no Ukrainas zemes.