Naktī uz piektdienu Ukrainas Aizsardzības ministrijas Galvenā izlūkošanas pārvalde (GUR) kopā ar Ukrainas armiju veikusi uzbrukumus četriem Krievijas kara lidlaukiem, tīmekļa izdevumam "Ukrainska Pravda" pavēstījis avots GUR.

Reklāma

Uzbrukumā Morozovskas lidlaukam Krievijas Rostovas apgabalā iznīcinātas vismaz sešas kara lidmašīnas, bet vēl astoņas būtiski bojātas.

Nogalinātas vai ievainotas arī aptuveni 20 militārpersonas.

Lidlaukā atradās bumbvedēji Su-24, Su-24M un Su-34. Saskaņā ar avotu sniegto informāciju, šīs ir lidmašīnas, kuras Krievija izmanto, lai nomestu vadāmās planējošās aviobumbas uz Ukrainas spēku pozīcijām un Ukrainas piefrontes pilsētām.

Piektdien blakus Morozovskas lidlaukam noticis vēl viens sprādziens, eksplodējot vienam no naktī nokritušajiem lidrobotiem. Sprādzienā cietuši astoņi krievu izmeklētāji, kas veica naktī notikušā uzbrukuma izpēti, paziņojis Rostovas apgabala gubernators Vasīlijs Golubevs.

Savukārt uzbrukumā lidlaukam Engelsa-2 Saratovas apgabalā bojāti trīs krievu stratēģiskie bumbvedēji Tu-95MS un likvidētas vismaz septiņas militārpersonas, kuru vidū varētu būt arī stratēģisko bumbvedēju piloti.

Noticis uzbrukums arī kara lidlaukam Jeiskā Krasnodaras novadā. Tajā pilnībā iznīcināti divi pikējošie bumbvedēji Su-25 un nogalināti četri krievu karavīri.

Noticis lidrobotu uzbrukums arī lidlaukam Kurskā.

KONTEKSTS

2022. gada 24. februārī Krievijas diktators Vladimirs Putins deva pavēli iebrukt Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija pierādījumu. Starptautiskā krimināltiesa (SKT) 2023. gada martā izdeva Putina aresta orderi par nelikumīgu ukraiņu bērnu deportāciju no okupētajām teritorijām Ukrainā. 

Ukrainas atbalstītāji nezaudē ticību, ka ukraiņi vēl ir ceļā uz uzvaru un agri vai vēlu Krievijas okupantu armijai nāksies atkāpties no Ukrainas zemes.