ASV bijušais prezidents Donalds Tramps sestdien izcīnīja pārliecinošu uzvaru Dienvidkarolīnas republikāņu priekšvēlēšanās, apsteidzot savu sāncensi Nikiju Heiliju viņas dzimtajā štatā.

Rezultāti liecina, ka Tramps ieguvis teju 60% balsu, bet Heilija – 39,5%. Pavalsts demokrātu priekšvēlēšanas notika jau 3. februārī, un tajās bez pūlēm uzvarēja pašreizējais ASV prezidents Džo Baidens. Lai gan Heilija kā bijusī štata gubernatore Dienvidkarolīnā ir ļoti populāra, aptaujās Tramps viņu pārliecinoši apsteidza. Republikāņu nacionālajā konventā, kurā tiks lemts par partijas kandidātu 2024. gada prezidenta vēlēšanām, kopumā piedalīsies 2429 delegāti un, lai iegūtu partijas nomināciju, pretendentam nepieciešamas vismaz 1215 delegātu balsis. 

Pēc uzvaras pirmajās priekšvēlēšanās Trampa kontā ir 107 delegāti, kamēr Heilijai nākas samierināties ar 20 pārpalikušajiem, bet līdz galīgajam iznākumam teorētiski vēl ir ilgs ceļš. Nozīmīgs pagrieziena punkts priekšvēlēšanu procesā būs tā dēvētā lielā otrdiena 5. martā, kad tiks izcīnītas 874 delegātu balsis.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.