Notikušais Dagestānas lidostā Kremlim nav izdevīgs, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" sacīja NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra vadītājs Jānis Sārts.

Reklāma

Vakar lidostā Dagestānā, kā liecina internetā pieejamie video, vietējo cilvēku pūlis mēģināja pārmeklēt lidostas ēku, tajā meklējot no Telavivas, Izraēlas, ielidojošos ebrejus, draudot ar izrēķināšanos.

Vērtējot šo situāciju, Sārts pauda, ka Krievijas sabiedrība ir radikalizējusies, un situācija Dagestānas lidostā ir viena no radikalizācijas izpausmēm.

"No Krievijas medijiem tiek kurināts naids gan pret ukraiņiem, gan Rietumiem un tagad arī pret Izraēlu. Spriedze Krievijā aug, un Dagestāna ir viena no vietām, no kuras nākuši daudzi Ukrainā kritušie," sacīja Sārts, piebilstot, ka notikušais neizraisot lielu izbrīnu.

Viņaprāt, notikušais ir bijusi cilvēku reakcija uz konkrētu situāciju. "Šādas izpausmes Kremlim nav izdevīgas, un notiks mēģinājumi tās slāpēt," pieļāva eksperts, pieļaujot, ka tas notiks "vienīgajā veidā, kā viņi prot - ar spēku", jo, lai gan Kremlis vai centrālā vara netika apdraudēta, no autoritāras sistēmas loģikas tas ir kas tāds, ko nevar pieļaut, jo riski par to, cik tālu tas aizies, nav prognozējami.

Mahačkalas lidosta.

Atgādinām, ka Krievijas Dagestānas Republikas galvaspilsētā Mahačkalā lidostā svētdienas vakarā sapulcējās simtiem cilvēku, agresīvi protestējot pret lidmašīnas ierašanos no Izraēlas. Protestētāji nobloķēja ceļus un pārbaudīja automašīnas, kas izbrauc no lidostas teritorijas, meklējot Izraēlas pilsoņus. Lidostā sapulcējušies skandēja "Alluha Akbar".

Pulcēšanās iemesls bija aviokompānijas "Red Wings" reisa ierašanās no Telavivas.

Pēc nekārtībām aizturēti 60 cilvēki

Aizturēti 60 Dagestānas reģiona galvaspilsētas Mahačkalas lidostā svētdien notikušo nekārtību dalībnieki.

"Noskaidroti 150 aktīvākie nekārtību dalībnieki, no viņiem 60 aizturēti un nogādāti policijas teritoriālajās nodaļās tālākai izmeklēšanai," teikts Krievijas Iekšlietu ministrijas Ziemeļkaukāza federālā apgabala galvenās pārvaldes paziņojumā.

Šobrīd nekārtības ir apturētas, norādīja pārvalde.

Lidosta pilnībā atrodas tiesībsargājošo struktūru kontrolē, teikts paziņojumā.

Nekārtību rezultātā cietuši 20 cilvēki, divu stāvoklis ir ārkārtīgi smags, pavēstīja Dagestānas Veselības ministrija.

Cietušo vidū ir deviņi policisti, norādīja Iekšlietu ministrija.

Šī, domājams, kopš Čečenijas kara ir pirmā reize, kad Krievijas varasiestādes uz kādu laiku pilnībā zaudē kontroli pār kādas lielas pilsētas lidostu, norāda "Radio Brīvība".

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.