Ungārijas premjerministrs Viktors Orbāns ieradies vizītē Maskavā, kur tiksies ar Krievijas diktatoru Vladimiru Putinu, piektdien paziņojis Orbāna preses sekretārs.

Reklāma

Ungārijas premjerministru vizītē pavada valsts ārlietu ministrs Pēters Sijārto, liecina ieraksts ministra kontā sociālajā tīklā "Facebook".

Orbāns devies uz Maskavu bez Eiropas Savienības (ES) līderu pilnvarojuma, šodien uzsvēra ES augstākais pārstāvis ārlietās un drošības politikā Žuzeps Borels.

Putins un Orbāns pēdējoreiz tikās 2023. gada oktobrī Pekinā, kur viņi apsprieda sadarbību enerģētikā.

Ungārijas premjers Viktors Orbāns (no kreisās) pagājušogad Ķīnā tikās ar Krievijas diktatoru Vladimiru Putinu un nevairījās spiest viņam roku. Ungārija ir Eiropas Savienības un NATO dalībvalsts, taču Orbāna vadībā tā joprojām uztur draudzīgas attiecības ar Krieviju un liek šķēršļus kaimiņvalsts Ukrainas ceļā uz ES.

Orbāns, kura valsts pirmdien, 1.jūlijā, rotācijas kārtībā pārņēma prezidentūru Eiropas Savienības (ES) Padomē, ieradies Krievijā tikai dažas dienas pēc Kijivas apmeklējuma.

Siliņa: Orbāna tikšanās ar Putinu ir pilnīgi nepieņemama

Viktora Orbāna tikšanās ar Vladimiru Putinu ir pilnīgi nepieņemama, kamēr Krievija karo Ukrainā un nogalina nevainīgus iedzīvotājus, tviterī uzsver Ministru prezidente Evika Siliņa (JV).

Viņa akcentē, ka tas grauj centienus panākt Ukrainas uzvaru un taisnīgu mieru. Tāpat premjere norāda, ka Ungārijas premjerministrs nepārstāv Eiropas Savienību (ES) un viņam nav pilnvaru to darīt.

Nausēda: Orbāna vizīte Maskavā grauj uzticību Ungārijas prezidentūrai ES

Viktora Orbāna vizīte Maskavā grauj uzticību Budapeštas prezidentūrai Eiropas Savienības (ES) Padomē, piektdien paziņoja Lietuvas prezidents Gitans Nausēda.

Orbāna "vienpusējais lēmums doties uz Maskavu nekādā veidā neatspoguļo ES nostāju. Tas arī grauj uzticību Ungārijas prezidentūrai ES", Nausēda ierakstījis platformā "X". 

"Ja jūs patiesi tiecaties pēc miera, jūs nesarokojaties ar asiņainu diktatoru, bet veltāt visas pūles Ukrainas atbalstam," piebildis Lietuvas prezidents.

Aptauja

Kāds ir jūsu biežākais LASI.LV apmeklējuma laiks?

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.