Krievijas parlaments trešdien nolēmis pārtraukt dalību Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas (EDSO) parlamentārajā asamblejā un apturēt iemaksas organizācijas budžetā. Par šo lēmumu kopīgi paziņoja abas parlamenta palātas – Valsts dome un Federācijas padome.

Reklāma

Paziņojumā EDSO parlamentārajai asamblejai tiek pārmesta "neobjektīva diskriminējoša pieeja, dubultstandarti, totāla rusofobija un nesagatavotība saturiskai diskusijai, tostarp par tādiem aktuāliem jautājumiem kā vienlīdzīgas un nedalāmas drošības garantēšana". Krievijas parlamenta augšpalātas – Federācijas padomes – priekšsēdētāja Valentīna Matvijenko uzdeva Ārlietu komitejai nekavējoties nosūtīt telegrammu par šo lēmumu EDSO parlamentārās asamblejas sesijai, kas šajās dienās notiek Rumānijā. Krievijas deputāti Rumānijas atteikumu izsniegt vīzas Krievijas delegācijas locekļiem dalībai sesijā nodēvēja par "pēdējo punktu" pašreizējā situācijā. 

EDSO parlamentārās asamblejas ikgadējā sesija šoreiz norisinājās Bukarestē no 29. jūnija līdz 3. jūlijam, bet Krievijas pārstāvji nevarēja to apmeklēt, jo Rumānija, ņemot vērā Krievijas agresiju pret Ukrainu, atteicās izsniegt viņiem vīzas iebraukšanai valstī. 

Krievijas delegācija iepriekš ir atteikusies piedalīties vismaz divās EDSO parlamentārās asamblejas sesijās – 2023. gada rudenī Erevānā un 2024. gada ziemā Vīnē, vēsta izdevums "RBC", atsaucoties uz asamblejas sekretariātu. Krievijas deputāti nepiedalījās arī asamblejas sesijās Lielbritānijā un Kanādā attiecīgi 2022. un 2023. gadā, jo viņiem radās problēmas ar vīzu saņemšanu. 

EDSO parlamentārā asambleja 2023. gada jūlijā atzina Krieviju par terorisma sponsorētāju, ņemot vērā tās iesaisti algotņu bandas "Wagner" finansēšanā, un 2023. gada februārī Krievijas delegācija tika asi kritizēta par pilsoņu tiesību, mediju brīvības un godīgu vēlēšanu graušanu.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.