Krievijas opozicionārs un Kremļa kritiķis Boriss Nadeždins ceturtdien pavēstīja, ka Centrālā vēlēšanu komisija nav reģistrējusi viņa kandidatūru prezidenta vēlēšanām.

"Es nepiekrītu Centrālās vēlēšanu komisijas lēmumam. Es visā Krievijā savācu vairāk nekā 200 000 parakstu. Mēs veicām parakstu vākšanu atklāti un godīgi - rindām pie mūsu štābiem un parakstu vākšanas punktiem sekoja visa pasaule," platformā "Telegram" pauda Nadeždins.

"Piedalīties 2024. gada prezidenta vēlēšanās ir manas dzīves vissvarīgākais politiskais lēmums. No saviem nodomiem es neatkāpšos. Es pārsūdzēšu CVK lēmumu Augstākajā tiesā," 

solīja politiķis.

Par kandidēšanu prezidenta vēlēšanās paziņojušo politiķu vidū Nadeždins bija vienīgais, kas atklāti iestājies pret Krievijas karu Ukrainā. Parakstīties Nadeždina atbalstam mudināja arī citi Krievijas opozīcijas politiķi.

Ja viņa kandidēšanai Krievijas prezidenta vēlēšanās savāktie paraksti netiks atzīti par derīgiem, Boriss Nadeždins sola vērsties Krievijas Augstākajā tiesā.

Izdevuma "Meduza" avoti liecina, ka Kremlis neļaus CVK reģistrēt vēlēšanām pretkara kandidātus.

Vēlēšanas Krievijā notiks no 15. līdz 17. martam.

CVK jau startam vēlēšanās akceptējis parlamenta partiju pārstāvjus, kā arī diktatoru Vladimiru Putinu.

Nadeždins Krievijas politikā ir vairāk nekā 30 gadu. Savulaik viņš bijis Piemaskavas Dolgoprudnijas pilsētas padomes deputāts, kā arī neilgu laiku bijis likumdevējs Valsts domē.

Krievijas vēlēšanu komisija jau daudzkārt iepriekš anulējusi Kremlim netīkamo kandidātu savāktos parakstus dalībai visdažādāko līmeņu vēlēšanās, faktiski nodrošinot, ka vēlēšanās var startēt vienīgi valdošā totalitārā režīma ielikteņi vai tādu fiktīvo opozīcijas partiju pārstāvji kā komunisti vai nelaiķa Vladimira Žirinovska kabatas partija - liberāldemokrāti.

Pat ja kādam pret režīmu noskaņotam kandidātam izdotas šos šķēršļus apiet, viņa sakāve tiek nodrošināta ar dažādām mahinācijām balsošanas un balsu skaitīšanas laikā.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.