Krievija pirmdien atkal apšaudījusi Kijivu ar raķetēm, un tas ir trešais gaisa uzbrukums Ukrainas galvaspilsētai piecu dienu laikā.

Raķešu triecienā Kijivā ievainoti septiņi cilvēki, tai skaitā pusaudze un divas grūtnieces. Divi ievainotie hospitalizēti, bet pārējiem sniegta medicīniskā palīdzība uz vietas, paziņojis Kijivas mērs Vitālijs Kličko, piebilstot, ka glābēji turpina novākt drupas.

Krievija pēdējā laikā ir pastiprinājusi gaisa uzbrukumus Kijivai, mērķējot pa svarīgiem infrastruktūras objektiem.

Krievija no okupētās Krimas pa dienu izšāva divas ballistiskās raķetes uz Kijivu, taču abas tika pārtvertas virs pilsētas, pavēstījis Kijivas pilsētas kara administrācijas vadītājs Serhijs Popko.

Galvaspilsētā bija dzirdami vairāki sprādzieni, un raķešu atlūzas nodarīja bojājumus ēkām divos rajonos un sporta zālei citā rajonā, ziņo policija.

Amatpersonas ziņoja, ka bojāta arī mākslas akadēmijas ēka.

Ziņu aģentūras AFP reportieri Kijivā ap plkst.10.30 (pēc vietējā un Latvijas laika) dzirdēja sprādzienus un gaisa trauksmes sirēnas.

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis norādīja, ka šis uzbrukums kārtējo reizi demonstrē, ka Ukrainai nepieciešamas labākas pretgaisa aizsardzības sistēmas no sabiedrotajiem. 

"Tas nozīmē drošību mūsu pilsētām un glābtas cilvēku dzīvības. Mums visiem pasaulē, kas ciena un aizsargā dzīvību, ir jāaptur šis terors,"

sociālajos tīklos paziņoja Zelenskis.

Arī ASV vēstniece Ukrainā Bridžita Brinka sociālajos tīklos uzsvēra, ka Ukrainai nepieciešama ASV palīdzība un laiku lieki tērēt nedrīkst.

Jau ziņots, ka 60 miljardu ASV dolāru palīdzības pakete Ukrainai jau vairākus mēnešus ir iestrēgusi ASV Pārstāvju palātā, jo republikāņi uzstāj, lai šie līdzekļi tiktu saistīti ar aktīvāku rīcību cīņā pret nelegālo imigrāciju.

Krievijas bezpilota lidaparātu uzbrukumā Ukrainas dienvidos naktī tika ievainoti vairāk nekā desmit cilvēki un traucēta elektroapgāde.

Krievijā tikmēr izcēlās ugunsgrēks spēkstacijā Rostovas apgabalā, kur uzlidojumus veica ukraiņu droni.

Ukraina: Krievijas dzīvā spēka zaudējumi sasniedz 437 390

Krievijas karaspēka dzīvā spēka zaudējumi Ukrainā līdz pirmdienas rītam sasnieguši 437 390 karavīrus, ziņo Ukrainas armijas ģenerālštābs.

Saskaņā ar ģenerālštāba datiem diennakts laikā iznīcināti 640 iebrucēji.

Kopš atkārtotā iebrukuma sākuma 2022. gada 24. februārī krievi zaudējuši 6887 tankus, 13 183 bruņutransportierus, 10 877 lielgabalus un mīnmetējus, 1018 daudzlādiņu reaktīvās iekārtas, 726 zenītartilērijas iekārtas, 347 lidmašīnas, 325 helikopterus, 8539 bezpilota lidaparātus, 2010 spārnotās raķetes, 26 kuģus un ātrlaivas, vienu zemūdeni, 14 454 automobiļus un autocisternas, kā arī 1785 specializētās tehnikas vienības.

Krievijas zaudējumu apmērs tiek precizēts, jo informācijas ieguvi traucē karadarbība.

KONTEKSTS

2022. gada 24. februārī Krievijas diktators Vladimirs Putins deva pavēli iebrukt Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija pierādījumu. Starptautiskā krimināltiesa (SKT) 2023. gada martā izdeva Putina aresta orderi par nelikumīgu ukraiņu bērnu deportāciju no okupētajām teritorijām Ukrainā. 

Ukrainas atbalstītāji nezaudē ticību, ka ukraiņi vēl ir ceļā uz uzvaru un agri vai vēlu Krievijas okupantu armijai nāksies atkāpties no Ukrainas zemes.